Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Való-e nekem a programozó szakma?

Való-e nekem a programozó szakma?

Figyelt kérdés

Tegnap a youtuberól elkezdtem tanulni python programozást. A nagyon alap dolgokat megtanultam, pl while, for, elágazások, és ma délelőtt írtam egy "programot" ami meghatározza hogy a beírt szám prímszám vagy sem. Semmi segítséget nem alkalmaztam az internetről, csak ezt a youtubeos tananyagot ahol elmagyarázza a dolgokat. Ez az általam írt program kb 20 sorosra sikeredett, és azzal van a problémám, hogy ezt a rövidke kódot is nehezen látom át. Most találtam ezt a videót ( [link] ) és csak bámulok hogy mennyire érti a srác. Gyakorlással ez fejlődni fog vagy hagyjam ezt a programozást? Sok gyakorlással és tanulással el lehet jutni erre a szintre?

16F



2021. márc. 21. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből lehetetlen bármire következtetni.
2021. márc. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Én ennél komolyabb programokat is írtam mégsem való nekem a programozás. Egyrészről csak olyan projektekkel tudtam foglalkozni mindig is ami érdekelt is. Az hogy csak megírjak egy kódrészletet aminek se füle se farka az nekem egyáltalán nem feküdt. Szóval nem is erőltetem, inkább egyszerű webdizájnokat készítek és adom el fiverren. Igazából most épp ez az ami érdekel annyira hogy foglalkozzak is vele és meg is élek belőle.
2021. márc. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet, hogy neked való. De még sok év tanulás áll előtted.
2021. márc. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%

Egy-két nap után nem tudom, mégis mit akarsz?

Az biztos, hogy a youtube videók csak a hobbi szint eléréséhez elégségesek, átfogó, érdemi tudás megszerzéséhez nagyon kevesek.

Pláne, ahogy ti fogyasztjátok.

2021. márc. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%
#4 "Nem értem el semmit az életben, és egyszerűbb egy 16 évest bsztatni mint felkelni a seggemről". Szabad fordításban. :)
2021. márc. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Persze!

16 évesen még nem lehet kimondani, hogy "mi nem való neked."


Ha téged érdekel a programozás és ilyen téren szeretnél elhelyezkedni, akkor miért ne?

Nyílván sokat kell majd tanulnod, de ez a legtöbb szakmánál így van.

Úgyhogy csak hajrá, csináld azt ami érdekel!

2021. márc. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!