Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szakmailag kisiklottam, most...

Szakmailag kisiklottam, most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lassan három éve van infós diplomám. De a szakmában nem jutottam egyről a kettőre. Voltam az időszak alatt távmunkás PHP fejlesztő, egy kisebb webstudióba be tudtam jutni próbaidőre. Illetve most van egy mobil fejlesző állásom, de nem igazán mennek a dolgok. Minden állásom, vagy megbízásom amiatt ért véget, mert nagyságrendekkel magasabb tudást vártak volna el, mint, ami akkor nekem volt. Sose voltam túl jó az önfejlesztésben, lusta voltam hozzá, vagy depresszió miatt nem csináltam. A kihívások helyett mindig azt szerettem, ha ismerős terepen kell dolgozni, és tudom, hogy mi a dolgom. Más emberektől mindig könnyebben tanultam, mint magamtól. Sokat voltam munkanélküli, de most arra mozdult el a család anyagi helyzete, hogy mindenképp kénytelen leszek más területen elhelyezkedni, ha a jelenlegi állásom nem marad meg. Annyira, nem vagyok motivált szakmailag, sőt... Igazából a szégyen elkerülése miatt szeretnék esetleg bennmaradni a szakmában, illetve az anyagiak miatt. Úgy látom, hogy jelenleg teljesen alkalmatlan vagyok szakmai feladatok ellátására olyan szinten, hogy alkalmazzanak. Oké egyszerűbb CRUD alkalmazást összerakok PHP-ban, vagy egy lista appot mobilra, de kb. itt ki is fújtam. Aztán lehet, hogy csak annyi a baj, hogy vidéken, nem találtam eléggé kezdő barát helyet. De nekem még fognia kell a kezem valakinek, illetve vezetni kellene, komolyabb önálló munkára nem vagyok képes. Sajnos most már full-time önképzésre sincs lehetőségem, amikor lett volna, akkor elhalasztottam. Kb. ennyi lenne, ha van kérdés válaszolok. 26/F.

2019. jan. 23. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen hozzászólásokat vársz...

Jól látod, ebben a szakmában kell önképzés is, főleg az elején. Ezt vagy bepótlod vagy keresel más szakmát...

2019. jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

A rossz hír, hogy ez a szakma nem fog menni önképzés nélkül.

A jó meg, hogy semmiről nem vagy lemaradva, nyugodtan elkezdhetsz most tanulni. 2-3 évente úgyis teljesen elavul az ismeretanyag.

2019. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Változtass a hozzáállásodon, és láss, keress kihívást mindenben. Szerimtem ez a szakmánk egyik kulcsa. Nem elfordulni és mástól várni a segítséget, hanem törekedmi hogy egyedül is megoldd. Aztán ha nagyon nem megy , akkor segítséget kérni egy tapasztaltabbtól. Erre a legjobb ha olyan munkahelyet keresel, ahol vannak nálad többet látott emberek.

Viszont ha ez az alap eltökéltség, tanulásra való elszántság nincs meg benned, akkor válts inkább.

2019. jan. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
Tényleg elég rendesen kisiklottál, ugyanis az efféléket beszéld meg a pszichiátereddel, ne a programozás fórumot terheld vele.
2019. jan. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

igazából - ha jobban átgondoljuk - azt panaszolod hogy nem tudsz programozni


ha még mindig fogni kell a kezed akkor valószínűleg ez így is marad


"A kihívások helyett mindig azt szerettem, ha ismerős terepen kell dolgozni, és tudom, hogy mi a dolgom."


próbálj meg könyvelés-számvitel irányba elmozdulni

2019. jan. 24. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Asszem az egészből ez a lényeg:

"Sose voltam túl jó az önfejlesztésben, lusta voltam hozzá, vagy depresszió miatt nem csináltam. A kihívások helyett mindig azt szerettem, ha ismerős terepen kell dolgozni, és tudom, hogy mi a dolgom. Más emberektől mindig könnyebben tanultam, mint magamtól."

Na ez nem igazán fog működni, pláne egy olyan területen, ahol folyamatosan változik az elvárt tudásanyag, a technológia. El kell döntened, hogy szeretnéd-e ezt csinálni, vagy sem. Ha igen, akkor össze kell szedned magad, és nyüstölni a témát, szenvedni vele, és idővel meg lesz az eredménye. Hidd el, senki nem úgy tanulta meg, hogy mindig mellette ült valaki, és mondta, mit csináljon. Lehet persze kérdezni, de a legtöbb problémának ma már nem olyan nehéz utánajárni.

Ha pedig a depresszió az oka (és nem csak kényelemből fogod rá), akkor ahhoz kérd szakember segítségét, nincs abban szégyen.

2019. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Coding monkey simán lehetsz nem is rossz fizetéssel. Jelentkezel valamelyik nagyobb céghez frontend fejlesztőnek, ahol a szádba rágják, hogy pontosan mit csinálj, és kész.
2019. jan. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Gyula__ válasza:
100%

Elismerésre méltó az őszinteséged.


Én a fentiekhe azt tenném hozzá, hogy adj még egy esélyt magadnak. Szánj rá fél évet, vagy egyet, hogy képezd magad munka mellett. Tanulj, kérdezz, gyakorolj, próbálkozz.


Ha elkezdesz fejlődni, és látod, hogy egyre többet tudsz, akkor jó eséllyel meg is szereted. Nem véletlen, hogy annak idején valamiért ezt a szakmát választottad.

2019. jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

igaz ezek a kérdések - többel találkoztam tőled - ilyen burkolt "ki tud nekem állást?" jelleggel íródnak?


szerintem senki nem fog alkalmazni amíg nem tudsz valamit felmutatni, bért - ráadásul jó bért akarsz - fizetni neked és a mentornak ami a bérterhekkel együtt kb havi 1 milla (vagy több) csak hogy 2 ember 0 produktuma mellett neked legyen min siránkoznod tovább... erre gondoltál?

2019. febr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Annó mi alapján választottad ezt a szakmát? Hogyan csináltad végig az egyetemet ezzel a hozzáállással? Ha most lennél újra felvételi előtt akkor ugyanerre a szakra mennél?
2019. febr. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!