Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A VS Code nem látja C-nél...

A VS Code nem látja C-nél rendesen az include mappát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Windows-on,VS Code-dal fejlesztek C-ben,és szerettem volna betenni a libcurl-t.


Be is tettem a

'C:\Program Files\mingw-w64\x86_64-8.1.0-posix-seh-rt_v6-rev0\mingw64\include' mappába a header fájlokat,a bin részbe meg a curl.exe-t,libcurl-x64.dll-t,stb-t.


De nem találja,ha így adom be:

#include <curl/curl.h>


Azonban ha a C-n egy libs mappába rakom,akkor jó:

#include <C:/libs/curl/curl.h>


Próbáltam settings.json-ben is megadni a Program Files mappát a "C_Cpp.default.includePath" beállításnál,de nem.


Én a 'Program Files' mappanévben a space-re gyanakszom,de nem biztos.


Szerintetek?


Előre is köszönöm szépen a segítséget!



2021. márc. 27. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg a vscode\c_cpp_properties.json fájl kell, itt le van írva a beállítás pontos módja:

[link]

2021. márc. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Beírtam a mappát,de így sem látja rendesen,helyette QUick fix-ként azt ajánlja,hogy rakjam fel a vcpkg. Ha jól látom,ez a C/C++ package manager-e WIndows-on.

2021. márc. 27. 21:48
 3/6 A kérdező kommentje:

Végül ezt az include mappát kellett megadni:

C:\\Program Files\\mingw-w64\\x86_64-8.1.0-posix-seh-rt_v6-rev0\\mingw64\\lib\\gcc\\x86_64-w64-mingw32\\8.1.0\\include\\c++\\


Forrás:

[link]

2021. márc. 27. 22:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy a Visual studió eléggé vacakol a sima C-vel, magam is tapasztaltam. Inkább C++, és C# amit ő nagyon tud, én Sima C-re valami más programot javasolok inkább.
2021. márc. 29. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Vannak érdekes dolgai. Te milyen fejlesztőkörnyezetet használsz? Igazság szerint még csak ismerkedem a nyelvvel,tehát nem kell nekem hiper-szuper szerkeztő.

2021. márc. 29. 16:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem C-t használok, csak néha, hobbiból, így javasolni sem tudok mást. Viszont vs- el több dolog nem ment, amikor tanultam/hobbiztam vele.
2021. márc. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!