Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mihez kell értenem egy grafiku...

Mihez kell értenem egy grafikus körökre osztott szerepjáték készitéséhez?

Figyelt kérdés
És akarok multiplayert is. Azt még nem tudom, hogy kell, de úgy tudom kell hozzá MySql.

2021. ápr. 12. 18:04
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Szerintem félreértettétek a kérdést:D
2021. ápr. 12. 20:02
 12/25 A kérdező kommentje:

"Mit jelent a SOLID principle? Dependency injection? Mi a különbség a proxy és facade közt?"

Nem tudom.


És most kioktatsz, hogy inkább menjek haza CoD-ozni, mert hülye vagyok?

2021. ápr. 12. 20:04
 13/25 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Csak kíváncsi voltam, ha már ennyire értesz hozzá (ahogy ahogy annak hangot is adtál), tisztában vagy-e az alapokkal. Nem, nem vagy. A válasz tehát az, hogy programozni kell először is megtanulni, függetlenül attól, hogy kész engine-t használsz-e majd vagy sem.
2021. ápr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
55%

A kérdező nyilván agyhalott(vagy inkább trollkodik), de ettől az "azt hiszed ismered a <bármilyen témakör>? Hah! Sorolj fel mindent!" szövegtől a falnak tudnék menni. Egyrészt ki a tököm vagy, hogy neked kéne bárkinek bármit is bizonyítania(általánosságban szólva mindenkihez, aki ezt a kérdést felteszi), másrészt meg attól hogy esetleg egy részét nem ismered egy témakörnek még nem leszel hozzá nemértő. Senki sem ismer mindent, ha folyamatosan tanulsz akkor sem jut időd mindenre.

És egyébként miért ne lehetne hasznos játékokhoz az sql? Adatbázisra rengeteg játéknak van szüksége, csinálhatod ezer módon, de miért találnád fel újra a kereket. Ha bele akartok kötni kössetek bele abba hogy látszólag egy hello world öt nem írt meg, de már mmo t akar csinálni.

2021. ápr. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
32%

13:


"tisztában vagy-e az alapokkal. Nem, nem vagy. A válasz tehát az, hogy programozni kell először is megtanulni, f"


14-essel tudok egyetérteni.

Tudod, én tök véletlenül tisztában vagyok azzal, amiket írtál, igaz, eddig jól megvoltam nélkülük, ergo, a programozni tudás nem azon múlik, amit te elvárásként ide behánysz.


Egy dologban téved a 14-es. Ebben:

Adatbázisisra nem rengeteg, hanem MINDEN játéknak szüksége van, de hogy ez nem kell mySQL legyen, az is biztos.

Minden egynél több, valamilyen okból összetartozó adatot úgy hívnak, hogy adatbázis. Mert az is. A grafikus asset is adatbázis.

A zene is az, és a gamer settings is a hall of fame-mel együtt.

2021. ápr. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Na ugye. Szóval használhatok MySQL-t. Nem kell ezen vitatkozni.
2021. ápr. 17. 19:09
 17/25 A kérdező kommentje:

" látszólag egy hello world öt nem írt meg, de már mmo t akar csinálni"


Már készül a szerepjáték. És nem úgy értettem, hogy MMO, hanem olyat ahol csinálsz egyéni meccset és meghívod az ismeröseidet.

2021. ápr. 17. 19:13
 18/25 A kérdező kommentje:

" A válasz tehát az, hogy programozni kell először is megtanulni,"


De már tudok programozni. Amúgy a 3 kérdésböl 2 módszerek voltak.


A kérdésd nyilván (csak te nem értetted) úgy értettem, hogy pontosan mit kell tudnom programozásból.

2021. ápr. 17. 22:21
 19/25 anonim ***** válasza:
39%

"De már tudok programozni."


Nem, nem tudsz. Leírni egy kódot ami esetleg működik, még nem programozás.

2021. ápr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Egy kód, ami müködik.
2021. ápr. 17. 22:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!