Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Weblapkeszites gyorsan?

Weblapkeszites gyorsan?

Figyelt kérdés

HTML weblapkeszitesnel milyen trükkök vannak arra hogy a sima szerkezetet gyorsan fel tudjam építeni?

Olyanra gondolok itt hogy Doctype 5 Tab Tab vagy hasonló és kiadja a weblap első részének a szerkezetet, érettségire kéne hogy minnel előbb fel tudjam építeni a weblapot



2021. ápr. 13. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Csináld Microsoft Word-ben.
2021. ápr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Megfelelő szövegszerkesztőkkel ez alap, ha lesz a gépen (elvileg programlistában kérhető), akkor használhatod. Én VS Code-ot használom, itt html:5 shortcut-tal csinál egy alapot.
2021. ápr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is a VS code használom, azt tudom is a html5, de azon kívül van még valami pofás kis trükk amivel időt sporolok?
2021. ápr. 13. 17:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak szólok, hogy a kódírás idején sokszor hiába spórolsz a sok időt inkább a tervezés, agyalás és ötletelés viszi el.


De egy válasz a kérdésedre: használj pl. Snippeteket: [link]

2021. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A #2-nél gyorsabb az, ha beírod, hogy: "!" és két tab.


Arra gondolsz, hogy előre megépít neked egy alapvető struktúrát?


Igazából ha az elején gyorsan létrehozod az alapvető elemeket (Header, Main, Footer, azon belüli elemek stb.), akkor már "csak" ki kell tölteni a dolgokat. Viszont csak és kizárólag HTML lesz? CSS vagy JS nem? Mert inkább az viszi az időt.


A tab tab működik mindennél, ilyen pl a header, div, span, p, h1, a, footer stb. Automatikusan le is zárja az elemek.


Beírod, hogy:

heade [tab] [tab] és kitölti úgy, hogy:

<header>

>> És ide már írhatsz is. <<

</header>


De ezeket sejtem tudod, ha már érettségizel, ezért ezzel nem mondok sokat. Más ilyesmiről nem tudok, hogy mondjuk beírod, hogy "site" és felépít neked egy alap struktúrát, azért sem, mert nem tudja, hogy szeretnél-e mondjuk sidebar-t, navbar-t stb.

2021. ápr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Asszem vscodeban beirsz egy

!TAB-ot es kiad egy alap weblapot

2021. ápr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!