Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Fizetett mentorral jobban...

Fizetett mentorral jobban megérné fejlődnöm?

Figyelt kérdés

Egyfajta online oktatásra gondoltam. Pénzem volna rá, mert külföldre dolgozom, de más szakmában, másféle mérnök vagyok. Ezzel külföldön lényegesen többet keresek, mint egy senior programozó Magyarországon, viszont egyébként annyit nem keresek, amennyit egy jó programozó itt külföldön.

Így, hogy sok mással is foglalkozom (munka, nyelvtanulás, és hobbijaim is vannak), nagyon drága az időm. Egyedül próbáltam átképezni magam programozóvá, de nem volt elég időm, kitartásom, és többször feladtam, mert nem haladtam annyit annyi idő alatt, mint szerettem volna. Van konkrét elképzelésem, de sok idő és energia kell ahhoz, hogy az utat végigjárjam.

Tapasztalataim alapján egy tanárral az ilyesmi jobban megy és sokkal gyorsabban lehet fejlődni. Sokkal jobb, ha van egy tapasztalt ember, aki fogja a kezem és meg tudja mutatni az utat, gyorsabban átsegít ha elakadok valamin (nem kell fél napot elcseszni mire rájövök, mert rögtön megmondja a választ), és hasonlók.


Ezért arra gondoltam, hogy nekem megérne egy bizonyos összeget az, hogy fizetnék valakinek, hogy időben hatékonyabb legyen a fejlődésem. Egy olyan mentornak, aki már tapasztalt ebben a szakmában. Egy olyan összeget, ami több annál, amilyen órabérben dolgozik, de nincs annyi, amennyiért én dolgozom, és így talán mindkettőnknek megérné az idejéből, mondjuk hétvégente pár óra plusz emellett önállóan folytatnám, és hétköznap ha éppen felmerülnek kérdések, arra válaszolna, de ugye nekem is van munkám, meg neki is, tehát max. utána.


Nekem ez a programozás egyrészt jól ki tudná egészíteni a jelenlegi munkámat, másrészt pedig szeretnék elég jó lenni ahhoz, hogy ha akarnék, akár pályát is válthassak. Tehát legalább egy junior szintjét el szeretném érni, egy olyan tudás, amivel már felvennének. Ahol most tartok, az kb. az, hogy csináltam pár mini projektet, 200-300 soros forráskóddal. Tehát elég közel a nullához.


Azért is gondoltam tanfolyam helyett egy mentorra, mert eddigi tapasztalataim alapján hatékonyabb, ha egy tanár egyetlen tanulóra koncentrál, ráadásul nem egy nagy vállalás, bármikor egyik napról a másikra abba lehet hagyni, ha valamelyikünk rájön, hogy ez esetleg nem működik jól, nem hozza a kívánt eredményt.


Szerintetek mik a kilátások, megérné-e így nekiállnom, mire juthatok vele...? Szerintem embert találnék rá, van is 1-2 ismerősöm, akik a szakmában vannak, de még nem kérdeztem meg őket, mert nem akartam, hogy úgy tűnjön, hogy vissza szeretnék élni a barátsággal. Itt annál jóval több segítségről lenne szó, mint ami a baráti segítségnyújtásba belefér. Úgy fizetném meg az illetőt, hogy megérje az idejét erre fordítani, munka mellett némi pluszért.



2021. ápr. 15. 22:03
A kérdező szavazást indított:
Ha van rá pénz, jó ötlet, mentorral valóban gyorsabb a fejlődés
Csináld egyedül, egyedül is meg lehet tanulni mindent
Hagyd, ha már egyszer feladtad, nincs meg a kellő időd/motivációd rá
Ha időt és pénzt akarsz a tanulásodra áldozni, próbálj valami normálisabb képzést
14 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Programozási kurzusokkal lehet tanulni. Jó sokat.

Vannak ingyenesek is, de ott nem motivál, hogy ingyenes, meg azok előre felvett anyagok, nem tudsz kérdezni.


Java kezdő programozás van magyarul és válaszolnak kérdésekre is.

https://www.youtube.com/channel/UCLKfUmirxbvttfCaJ9oDkZg/vid..


Python-t én innen tanultam:

[link]


C-t még nyomtatott könyvből tanultam.


Perl-t meg simán "man perl" parancsból.


Az, hogy te így tudsz jobban tanulni és van rá pénzed az tök jó.

Az, hogy a haverjaidat kérnéd meg, akik ebben dolgoznak - az neccesebb, mert ők nem pedagógusok, nem tanárok, nem tanítók. Azért, mert valaki jól tud programozni, nem biztos, hogy jól tud magyarázni. És fordítva :)

Ha kurzust választasz, olyat válassz, aminek jó a visszajelzése (és nem kamu visszajelzések vannak benne).

2021. ápr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az ilyen oktató videókkal és ingyenes kurzusokkal jól el vagyok látva, csináltam már párat. Pontosan az a bajom, hogy nem haladok vele annyit, mert nem mindig azt az információt szolgáltatja, amire éppen akkor vágyom: gyakran olyat mond, amit már tudok, gyakran olyat tanít, amit még nem értek, és gyakran nem válaszol arra, amire éppen keresem a választ. Ez egyfajta időpazarlás. Egy magántanárral a saját ütememben tudnék haladni, mindig azt az információt adná, amire éppen ott és akkor szükségem van. Ez nemcsak programozásban, mindenben így szokott lenni. Én emiatt gondoltam erre a megoldásra.
2021. ápr. 15. 22:18
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Egyértelműen jobban lehet haladni magántanárral, vagy kiscsoportos kurzuson.

Azért szeretem a teljes kurzusokat, mert átfogó képet ad és rendszerbe foglal dolgokat. De voltak fizetett kurzusaim (300-600 forint között), amik lókukit nem értek. Műszaki egyetemi képzésen is a programozás nulla volt, de ELTE prog.mat tananyag meg segített.


Érdemes körbe kérdezni mindenképp.

2021. ápr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kijártam a gépészmérnökit (BSc + MSc), jól ismerem sajnos a rendszert, mennyire nem hatékony.

Ja az egyik legfőbb előnyt elfelejtettem megemlíteni, miért lenne jobb a magántanár: akkor fordítanánk rá időt, amikor nekünk jó. Ezt csoportos kurzusokkal nem lehet tökéletesen leegyeztetni, és a tanár sem feltétlenül úgy halad, ahogy az mindenkinek jó, valaki lassabb tempóban tanul, valaki pedig gyorsabban is tudna.

2021. ápr. 15. 22:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor minden egy irányba mutat :) Már csak kell találni valakit.
2021. ápr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

"mert nem mindig azt az információt szolgáltatja, amire éppen akkor vágyom: gyakran olyat mond, amit már tudok, gyakran olyat tanít, amit még nem értek,"


Itt a baj.

Nem neked kell meghatározni a tanulandókat. Csodálom, hogy diplomával a zsebedben erre még nem jöttél rá.

Ha bárki végez előtanulmányokat, ráadásul olyan rendszertelenül, ahogy te is, annak az lesz a következménye, hogy később, intézményes oktatás keretein belül találkozni fog olyasmivel, amiről már tud, amit már ismer.

A te tanulási stratégiád, sajnos ki kell mondjam, egy merő csőd.

2021. ápr. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Akkor ez nem neked való. A programozás, főleg kezdetben, mocsok sok időt emészt fel, egy bug fölött lazán lehet fél napokat ülni. Abból pedig nem tanulsz, ha más mondj meg a választ.

Ez az "akkor csinálom, mikor van időm" szintén felejtős. Napi szinten kell gyakorolni, pont az elején, hogy rááljon az ember agya.

Ráadásul a koncepciód se értem, nem seniorként kezdesz, évekig jóval kevesebbet keresnél, mint a mostani melóddal. Mi értelme visszalépni?

2021. ápr. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A koncepcióm az, hogy elérjek egy junior szintet. Ha ez már menni fog, akkor a jelenlegi munkám része is lehet a programozás, mert jól ki tudná egészíteni a meglévő tevékenységemet. Ezzel további munkatapasztalatot is tudnék szerezni, de előbb el kell jutni arra a szintre. Ezzel jelenlegi szakmámban is többet fogok érni, de akár pályaváltásra is jó lehet, és vannak olyan munkák, amikben előnyömre válhat mindkét terület ismerete.
2021. ápr. 16. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!