Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megérné programozónak tanulom?

Megérné programozónak tanulom?

Figyelt kérdés

most értem ahhoz a ponthoz hogy elszeretném dönteni hogy mi is legyen, informatika szakra mennék és le kéne tennem az angol nyelvvizsgát? külföldön és magyarországon mennyit keresnek a programozók, nagyon nehéz csinálni? Fősulira vagy egyetemre menjek éretségi után? a nőket is olyan jól keresik és megfizetik mint a férfiakat?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) 13/L


2012. okt. 25. 16:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon a programozók olyan 230-550ig keresnek kb. Külföldön 500fölött ,onnét tudom mert van egy fejlesztő ismerősöm és ő sokat dolgozott külföldön. Sose mondta mennyit keresett csak célozgatott rá, de kiment 4 hónapra és hazaállított egy vadiúj alfa romeo-oval. Tehát rosszul nem keresnek. Azt hogy a nőket olyan jól megfizetik mint a férfiakat , szerintem igen bár ebbe nincs tapasztalatom, de jóval több férfi programozo-fejlesztőt látok mint nőt, ez tény. :D Megéri programozónak tanulni, de ha csak a pénzt látod benne akkor ne tanulj, mert egyrészt ha nincs elszántságod, érzéked, türelmed hozzá, akkor hiába végzed el a sulit, hamar abba fogod hagyni. Nehéz szakma amíg meg nem tanulod és amíg nem lesz egy pár év tapasztalatod. Én fejlesztőnek készülök, régóta érdekel az IT, de még így is félek tőle. Egyenlőre.
2012. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem.


Nehéz, időigényes, az iskolában mivel keveseket érdekel a dolog ezért nagyon felületesen tanítják, saját szorgalomból kell az alapokra ráépítkezz. Angol nyelvvizsga nem feltétlen kell, de nem árt ( + mellé egy német ), bár az utasítások nagy része az angol nyelvre épül, de nem feltétlen szükséges hozzá tudás, hogy megértsd azt. Magyarországon nem annyira, külföldön inkább keresik az embereket, de jól, precízen, pontosan kell dolgozz hogy felvegyenek.

2012. okt. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
köszi a választ! :) de nem a pénz érdekel hanem az informatika és a programozás, mert olyan szuper hogy mások csak számokat és érthetetlen zagyvaságokat látnak benne és te meg egy(játék programozónál) egy új játékot az olyan csodás, és te magad elkészíted a saját ötleteidet is beleviheted...... olyan jó! :)
2012. okt. 25. 16:50
 4/18 anonim ***** válasza:
Ezért írtam akinek van elszántsága! Magyarországon is keresik bőven a fejlesztő-programozókat, még. Ez az a ág, amit mindig is keresni fognak.
2012. okt. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
ma 16:50: Hát ő, ez szép meg jó terv, de ahhoz hogy ezt kivitelezd még egyszer ismétlem, rettentő nagy elszántság,türelem, és egyéb más adottságok kellenek.Játék programozó olyan külön nincs. :D
2012. okt. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
nem "játék programozó" akarok lenni, azt csak példának hoztam fel
2012. okt. 25. 17:02
 7/18 iostream ***** válasza:
100%

13 évesen még bőven nem vagy ott, hogy el kéne döntened, mi is legyen. Még annyi mindent nem tudsz, fogalmad sincs, mit is akarsz ténylegesen.


A programozás szép szak, ha bírod, pont mint bármelyik másik szaktudást igénylő munka.

2012. okt. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nyelvizsga az így is úgy is kell ha diplomát akarsz, meg egyébknt ma már nem ember az akinek nincsl egalábbegy nyelvvizsgája.


A Programozás meg nem nehéz ha időben elkezded tanulni. Válassz olyan középsulit ahol legalább az alapokat tanítják, aztán magadtól majd tanulgatod komolyabban. Egyébként meg ha idő közben rájössz hogy mást akarsz, károd nem származik belőle,hogy megtanultál programozni.

2012. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
melyik sulikban tanulhatom meg normálisan az alapokat is? leginkább (Bp környéke) mert biztos hogy Programozó akarok lenni és ha egyszer bele vágok akkor nem fogom abba hagyni!
2012. okt. 25. 20:56
 10/18 anonim ***** válasza:
Neumann-Petrik-Bláthy. EZ a 3 ami viszonylag jó.
2012. okt. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!