Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb fejlesztoi kornyezet javahoz?

Figyelt kérdés

Szeretnek hobbi szinten elkezdeni programozni es eljutni odaig h csinaljak 1 flappy birds hoz hasonló programot.Na most a kerdesem kovetkezo lenne melyik IDE lenne a legjobb eddig 3at ajanlottak netbeans;Intellij idea community;eclipse


Ezek kozul melyik a legjobb?



2021. ápr. 29. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Tanulashoz egyertelmuen IntelliJ IDEA, mert segit idiomatikus kodot irni.
2021. ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Tanuláshoz egyértelműen nem egy túlkomplikált ide (mint intellij), hanem egy egyszerű gyors, például az eclipse. Mindent tud, amit tudnia kell, és nem automatizálja túl magát (ami miatt a tanulást sokaknak nehezíti például az intellij).
2021. ápr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy az első írja, IntelliJ figyelmeztet a konkrét nyelv helyes használatára (használj method referencet lambda helyett pl.) és általános kódminőségre vonatkozó javaslatokat is tesz (elágazások és logikai kifejezések egyszerűsítése, láthatósági módosítók helyes használata stb.). Tanuláshoz kiváló.
2021. ápr. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Nincs olyan, hogy "legjobb". Ez elég nagy mértékben egyénfüggő, amellett, hogy tényleg nem célszerű túl bonyolultat választani, ami egy kezdőnek inkább csak megnehezíti, mintsem megkönnyíti a dolgát.

Bár nem is minősül technikailag IDE-nek, én a Sublime Textet használtam és használom.

De azt mondom, hogy próbáld ki, és dönts a neked szimpatikus mellett!

2021. ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

IntelliJ és nem csak tanuláshoz, hanem nagy projektekhez is. :)

Én egyszerűen mindenhez JetBrains termékeket használok, igaz végtelenített trial-lal...


WebStorm - Angular-hoz

IntelliJ - Java-hoz

PhpStorm - PHP-s dolgokhoz

PyCharm - Python scriptekhez

DataGrip - Adatbázishoz (igaz ezt tudja a többi is, de jobban szeretem külön)

2021. máj. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek #5-tel! csak a JetBrains :)
2021. máj. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!