Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kik használnak Microsoft...

Kik használnak Microsoft Access-t és miért? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés
Én konkrétan nem tudok olyan embert vagy céget, aki használná, kivéve a közoktatást, de ott miért ezt erőltetik? Vannak sokkal jobb alternatívák mind ingyenes, mind fizetős adatbáziskezelőkből. A Microsoft-nak megéri ezt fejleszteni?

máj. 4. 00:22
 1/4 Igaz Mondó Reloaded ***** válasza:
77%

A kérdés jogos, bár a válasz inkább a múltban keresendő, amikor is kis erőforrással rendelkező számítógépek voltak és mindenki számítógépen akarta tárolni, rendszerezni az adatait és erre az adatbázis-kezelő tökéletes választásnak bizonyult.

Aztán rohamosan fejlődtek a számítógépek, így az adatbázis-kezelő is. Az én munkám folyamán is elő-előfordult, hogy használtam, pl amikor az alkalmazottak jogosultsági hálózatát térképeztem fel, kinek mihez van joga használni, stb.

Az iskolákban meg azért fordul elő (inkább középiskolában), mert viszonylag látványosan be lehet vele mutatni (szemléltetni lehet), hogy az adattáblák hogyan, melyik mezőiken keresztűl kapcsolódnak egymáshoz, melyik a kulcs-mező, stb.

...és ami még nagyon lényeges, hogy az SQL alapjait szuperul meg lehet tanítani vele, aminek a tanulók a későbbiekben ténylegesen hasznát is láthatják, máramelyik internetes adatbázisokat akar majd kezelni, jobban átlátja megérti majd a lényegét.

Tehát a válasz inkább az, hogy mivel sokfajta ember van, így sokfajta elképzelés is, tehát ha nem magadból indulsz ki mindig, akkor igenis van értelme az Access-nek is, ahogyan a Publisher-nek is, vagy a többinek. ...csak az egyik egy szélesebb, a másik meg keskenyebb felhasználói réteget érint.

máj. 4. 08:16
 2/4 Csabi-- ***** válasza:
Ahogy az 1-es mondja, hasonlót akartam írni, de megelőzött.
máj. 4. 08:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert a microsoft ingyenesen elérhetővé teszi az iskoláknak az office többi részével együtt, azzal a feltétellel hogy ezeken tanítanak. Azt is megkockáztatom, hogy windowst sem adnának máskülönben, de ebben nem vagyok biztos, ennek akkor is lenne értelme ms részéről ha nem olyan területen helyezkedsz majd el ahol használnál bármilyen ms terméket, vagy akár számítógépet. Ahogy az összes többi nagy cég ami ingyenes verziót kínál oktatásra, a microsoft is azt akarja hogy az ő szarjait ismerd, használd tanulásra, és akkor nagyobb eséllyel használod munkakörnyezetben is.

Teljesen igazad van abban, hogy vannak jobb, ingyenes alternatívák, viszont ha nem ezt tanítják az iskola bukja a wordöt és az excelt is, amire legfeljebb csak alternatíva van, jobb nincs.

máj. 4. 10:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Korabbi munkahelyemen olyanra volt példa, hogy mdb adatbázist használt egy Delphiben írt desktop alkalmazás, de olyannal sehol sem találkoztam, hol közvetlenül Accesst használtak volna. Csak olyat láttam, ahol tanítottak vele. Mondjuk olyat hallottam, hogy egy ismerősöm diplomamunkája az volt, hogy egy cég Excel-es mindenes táblázatát alakította át Access adatbázissá.
máj. 4. 13:12

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!