Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Igaz, hogy a BME-s diákokból...

Igaz, hogy a BME-s diákokból sikeres programozó szakemberek lesznek?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy ők a szakma etalonjai, informatikai tudásukkal dominálnak a piacon.
2021. máj. 10. 09:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%
Nem
2021. máj. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%

Emberfüggő. Ha lusta, angolul nem kommunikáló, magukat tovább képezni nem hajlandó suttyók, akkor mindegy, hogy hol végeztek.

Sokan sztárolják a BME-t, de a tananyag frissessége szempontjából eléggé le vannak maradva. Tavaly három BME-n végzett újonc jött a cégünkhöz, és olyan ismeretekkel nem voltak tisztában, amik már évek óta alaptudásnak számítanak a programozástechnikában. Elméletben, matekban jók voltak a srácok, csak nem ismerték az "X" céget, nem tudták alkalmazni az "Y" módszert, túlbonyolították a kódolást, stb.

2021. máj. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
79%
Kitol hallottad? :)
2021. máj. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
84%

láttam és írtam már bme-s progzhkat, láttam hogyan értékelnek és milyen példakódokat adnak ki

hogy mondjam... ha ott valaki jó programozó lesz, az 100%ban a diákon múlik

2021. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
(nyilván túlzok amúgy, csak nagyon nincsenek jó tapasztalataim a bme-s prog oktatással)
2021. máj. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
92%

Én BME-re járok. Hát a prog oktatással messze nem vagyok megelégedve. Akkora kókler az előadók egy része, hogyha hozzá veszed fel, életbe meg nem fogod érteni.


Ha jó programozó akarsz lenni, inkább ELTE, bár ott meg a matek a nudli... :/


Papíron van ötös C és C++ félévem is (nem 2 kredites), de nem tudok programozni egyikben sem rendesen.

2021. máj. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
62%
Egyetem nélkül is lehet valaki sikeres :)
2021. máj. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
82%

Remélem már a cégek is lassan rájönnek, hogy a diplomával nem jár együtt az extrém magas, minőségi szaktudás.


Bár vannak cégek, akiknek csak az számít, hogy legyen felsőfokú végzettséged, és az már semmit nem számít, hogy enélkül is megfelelő munkaerő lennél.

2021. máj. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
95%
Az alap egyetemi programozás, amit leadnak anyag, az nem elég semmire kb. Saját magadnak kell rengeteget hozzá tenni.
2021. máj. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
82%

A fejlesztés egy összetett dolog.

Szerintem azt egyetemen keretei között egyszerűen képtelenség megtanítani, sem idő nincs rá, sem megfelelő szintű naprakész tananyag sem, illetve az oktatók sem feltétlen dolgoztak abban a szférában.

Így ahhoz hogy tényleg piacképes fejlesztőket tudjon kitermelni a felsőoktatás teljes, radikális változások kellenének. Erre most jobban nem térnél ki, kicsit közhelyes is lenne.

Szóval szerintem sem azon fog múlni hogy melyik egyetemről végzett az adott személy hanem hogy ő maga mennyit tett hozzá. De az biztos hogy egy BSC végzettség szükséges manapság, azt meg el lehet végezni a BME-VIK-n de akár a PTE-MIK-n is vagy az OE-NIK-n. Aztán hogy utána kiből milyen fejlesztő lesz, az magán fog múlni. Az egyetemek elsősorban papírt adnak és mutatnak mindegyik IT szegmensből egy nagyon minimálisat, ebből a hallgató el tudja dönteni hogy melyik szakirányba akar fejlődni önállóan, szabadidejében. Aztán úgy is az fog számítani mennyi otthoni projekt van a tarsolyban + szakmai tapasztalat.

Ezért ez a szféra nagyon nehéz tud lenni egy kezdőnek, fölig ha csak az egyetemre koncentrált az illeti nincs mellette semmi egyéb.

2021. máj. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!