Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# programozásban elakadtam....

C# programozásban elakadtam. Ezt hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

ELakadtam a szótár használatban(Dictionary<>). Meg szeretném számolni, hogy miből mennyi van, és ehhez szeretném használni a szótárat. Na most az első gondom, hogy int,int lista kell nekem hozzá, mivel megállókat akarok számolni. A másik gondom, hogy a fő listám és a kiválogatott listám nem ugyanolyan hosszú. Így akármivel próbálkoztam mindig valami hibát dobott fel, vagy rossz eredményt. A legutolsó próbálkozásom eredménye az a ContainsKey volt, de ugye az meg csak azt adja vissza, hogy van-e benne, tehát az eleve nem lehet jó. Hogy lehetne ezt a legegyszerűbben megoldani?

Ha segít itt a négyes feladatot szeretném megoldani: [link]

Itt a rész amit eddig összehoztam:


HashSet<int> megallo = new HashSet<int>();

foreach(var item in T)

{

megallo.Add(item.megallo);

}

Dictionary<int, int> meg = new Dictionary<int, int>();

foreach(var item in megallo)

{

meg.Add(item, 0);

}

for(int j=0;j<meg.Count;j++)

{

for (int i = 0; i < T.Count; i++)

{

if (meg.ContainsKey(T[i].megallo))

meg[j]++;


}

}



2021. máj. 10. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Az egesz egy negyes feladat.


"Adja meg, hogy melyik megállóban próbált meg felszállni a legtöbb utas! (Több azonos

érték esetén a legkisebb sorszámút adja meg!)"


Erre gondolsz?

2021. máj. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ahhoz szerettem volna használni.
2021. máj. 10. 18:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Melyik megalloban probalt felszallni a legtobb utas ugyanabban az idopontban? Vagy osszesen, barmely idopontban?
2021. máj. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az időpont itt igazából lényegtelen. A forrásfájl első értéke az a megálló megnevezése. Igazából csak annyi lenne a feladat, hogy meg kell számolni miből mennyi van, majd a legnagyobbat kiíratni. Ehhez szerettem volna a Dictionaryt használni, de int,int-tel nem engedte, valamit nagyon elrontottam benne.
2021. máj. 11. 10:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Benne van a feladatban, hogy fixen 30 megallo van, ehhez felesleges Dictionary, eleg egy 30 elemu tomb.

A kododban nem is ertem igazabol, hogy mit akarsz csinalni. Csak vegig kene menned a sorokon es adott kulcsnal (megallo szama) novelni eggyel a hozza tartozo erteket, aztan kivalasztani a maximum erteket (vagy mar menet kozben nyilvan tartani) es kiirni a hozza tartozo kulcsot.

2021. máj. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én értem, azt meg is tudnám csináni, én azt a feladatot egyébként két listával csináltam meg. Viszont akkor pontosítanám a kérdésemet, mert nem értem, hogy hogyan kell Dictionary-vel műveleteket megoldani. Ha most én mindenképpen le szeretném programozni szótárral megszámlálást, akkor azt hogy kellene megoldani?
2021. máj. 11. 11:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Dictionary<int, int> megallok = new Dictionary<int, int>();


foreach (var adat in UtasAdatok)

{

if (!megallok.ContainsKey(adat.MegalloSorszama))

{

megallok.Add(adat.MegalloSorszama, 0);

}

megallok[adat.MegalloSorszama]++;

}

ennyi

2021. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget. Valóban, így már működik
2021. máj. 12. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!