Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ennek mi a megoldását? (Python...

Ennek mi a megoldását? (Python programozás)

Figyelt kérdés

Ez lenne a feladat(fontos pythonba kellene megoldani):

Adott egy m x n méretű mátrix és egy k pozitív egész szám. Készítsen programot, amely megnézi a mátrixban lévő négyzeteket (egy részmátrix, pl 1x1 vagy 2x2, stb. méretű részmátrix) és visszaadja annak az összegét, amely a legnagyobb, de még nem haladja meg k értékét.


Példák

Bemenet: Kimenet:

matrix = [[1,0,1],[0,-2,3]], k = 2 2


matrix = [[2,2,-1]], k = 3 3



2021. máj. 10. 19:13
 1/10 A kérdező kommentje:

A feladat ki- és bemenete javítva javítva!


Bemenet: matrix = [[1,0,1],[0,-2,3]], k = 2 Kimenet: 2



Bemenet: matrix = [[2,2,-1]], k = 3 Kimenet: 3

2021. máj. 10. 19:15
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Felhívnám szives figyelmedet, hogy ez nem a házifeladat-megoldó hülyék szakkollégiuma.


Ha neked nem megy, valamit nem értesz, akkor szivesen segít valaki, de ha arra vársz, hogy majd jön egy korlátolt, ostoba fasz, aki helyetted megcsinálja, akkor meglehet, hogy tévedsz.

2021. máj. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Legegyszerűbb négy egymásba ágyazott for ciklus, amivel megtalálod a részmátrixok összegeit.
2021. máj. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem teljes kódrészletre gondoltam hanem iránymutatásra, hogy hogy csináljam de köszönöm a kedves szavakat.
2021. máj. 10. 20:03
 5/10 A kérdező kommentje:
Írtam neked privátban további infók miatt 3. válaszoló :D
2021. máj. 10. 20:12
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

"Nem teljes kódrészletre gondoltam hanem iránymutatásra"


Tudom én ezt, hiszen azért adtad meg a be- és kimenetet is,

amit később ki is javítottál, majd erre fel is hívtad a figyelmünket.

A kérdésed is csak merő tévedés, amelyben - tört magyarsággal - a megoldást várod.

2021. máj. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Logikusan, hogy mindenki értse pontosan miről van szó, de egy szóval se írtam, hogy teljes kódot várok. Ha nem írnám ki a tejes feladatot úgy nem feltétlen állna össze mindneki fejében, hogy pontosan mit akar a feladat.

Kívánok neked szép napot mert ahogy elnézem rádfér :)

2021. máj. 10. 20:23
 8/10 anonim ***** válasza:
26%

"Kívánok neked szép napot mert"


Nélküled jó eséllyel meg is lett volna.

2021. máj. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18%
"pythonba kellene megoldani)"
2021. máj. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

Kadane algoritmust tanultok? Ha igen, akkor ez ugyanaz, csak mivel matrixrol van szo, igy mindig adott oszlopok kozott kell szamolni a sorosszegeket.

Ha nem, akkor csak siman brute force-old. Vegigiteralsz a 4 lehetseges csucsponton es osszeadod a hatarolt ertekeket.

2021. máj. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!