Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire nagy a különbség a...

Mennyire nagy a különbség a DE és az ELTE programtervező informatikus szak között?

Figyelt kérdés
Midnkettőre beadtam a jelentkezésem, szinte biztos, hogy fel is vesznek (400+ pontom van, tavaly érettségiztem, csak családi okok miatt az elmúlt egy évben dolgoztam). Még van egy sorrend változtatásom, jelenleg az ELTE van az első helyen, viszont Debrecenben élek, így a DE jóval közelebb van. Azt néztem, hogy a Times Higher Education és a Quacquarelli Symonds listáján viszont jóval előrébb van az ELTE. Tényleg ennyivel minőségibb ott az oktatás?

2021. máj. 30. 22:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Keményebb, az tény. De a távolság miatt én a DE-t választanám. A diploma az diploma, nem szokott különbség lenni abban, hogy hol szerezted.
2021. máj. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

A magyar egyetemek között nincs szignifikáns különbség.

Én a helyedben maradnék Debrecenben.

2021. máj. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
11%

Miért válaszolnak azok a kretén karcsikák, akiknek közük nincsa ehhez az egészhez?


Kérdező: Ha számít az előmenetel a jövődben, akkor inkább az ELTE-t válaszd. Az ELTE PTI-n szerezheted a legelfogadottabb diplomát magyarországon az IT ágazatban. Ennek a diplomának még nyugat-európában, sőt az USA-ban is értéke van.

Az idő mindkét helyen egyformán fog telni. Azt javaslom, használd ki jól.

2021. máj. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
13%

A 2021-es hazai felsőoktatási rangsorban az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kara a legmagasabb összesített pontszámot szerezte, miközben a hallgatói rangsorban is az első helyen végzett informatikai képzési területen. A Times Higher Education nemzetközi, friss összehasonlításában szintén a legmagasabban rangsorolt magyar egyetem informatikai szakterületen.


A kutatólaborokban a hallgatók akár már alapszakosként is valós kutatás-fejlesztési feladatok megoldásába kapcsolódhatnak be, vállalati szakemberekkel együttműködve, így az elméleti tudáson túl a munkaerőpiacon keresett, naprakész ismeretekre és szakmai gyakorlatra is szert tesznek. A kar széleskörű nemzetközi kapcsolatrendszerének köszönhetően hallgatók emellett számos európai és Európán kívüli egyetemen szerezhetnek nemzetközi tapasztalatot tanulmányaik részeként.

2021. máj. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
Tök mindegy, senkit sem érdekel, hol végzel. Ami nem mindegy, hogy hol akarsz majd később élni és dolgozni, hogy megoldott-e a budapesti lakhatásod, Debrecenben lakhatsz-e otthon, és még nagyon sok hasonló szempont.
2021. máj. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

"Miért válaszolnak azok a kretén karcsikák, akiknek közük nincsa ehhez az egészhez?"

Na, itt van a főokos!!!

A nemzetközi ranglistákon magyar egyetem nincs az első négyszázban...

Ha elmész az ELTE diplomáddal, ránéznek és megkérdezik, hogy ez most Budapest, vagy Bukarest? Magasan lesz@rják!

Ez az ELTE túlhájpolás csak és kizárólag a sznob pesti beltenyészet produkciója, akik kizárólag a kapcsolati tőkében látják az előrelépés lehetőségét, és a tudást, a rátermettséget ennek rendelik alá.

Aki tud, és érvényesülni akar, annak mindegy hogy a 401., vagy a 453-ik helyen van az egyeteme...

Karikó Katalin pl. Szegedről ment ki, szegedi diplomával - és lett világhírű, mert a tudása és a képességei ezt megalapozták...

Az egyetem "neve" az első 50 helyezett után csak a megkülönböztetést szolgálja szerte a világon... nincs akkora jelentősége, mint azt itt egyesek beállítani szeretnék!

2021. máj. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
1%

Minek kell neked beleugatnod ebbe is, ha ehhez sincs semmi közöd?


"Aki tud, és érvényesülni akar, annak mindegy hogy a 401., vagy a 453-ik helyen van az egyeteme."


Ez az első marhaság. Tudatom veled, hogy az ELTE és a DE között 200 a különbség, a Miskolci Egyetem meg aztán ...

Most akkor gondold el, hogy mennyi lehet az ELTE mint hazai top egyetem és mondjuk a Verébvárosi Főiskola között?


De a lényeg, hogy egy fővárosi egyetem mindig is jobb helyzetben lesz, mert itt él közel kétmillió ember, a lakosság 20 %-a és ebből az emberanyagból lehet a legjobb profokat kicsemegézni. De nem csak a professzorok színvonala, hanem az infrastruktúra, a könyvtár, az oktatási támogatás is itt a legjobb. Itt a legintenzívebb az egyetemi élet és ez hallatlanul fontos, mert amelyik egyetemista nem hülye, az már egyetemi évei alatt kiépíti a kapcsoaltrendszerét, ismeretségeket, barátságokat köt, szakmai segítséget kér nála jobbaktól, stb.


Hogy ne magamra hivatkozzak, ott a cikk, amelynek írója említi az ELTE nemzetközi elfogadottságát, de itt van ez is:


"Egyetemünk az indikátorok közül a nemzetközi beágyazottság területén érte el a legjobb eredményt. Az ELTE évtizedek óta a legmagasabban rangsorolt hazai felsőoktatási intézmények egyike"

2021. máj. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, mentek a zöld pipák!


Még van több mint egy hónap időm rágódni rajta (júl.8 a végső határidő a sorrendmódosításra). Egyelőre hagyom az ELTÉ-t az első helyen, már csak a több gyakorlati lehetőség miatt is.


#3,6,7 Felesleges volt a bunkó hangnem, számomra mindegyik válasz hasznos volt.

2021. máj. 31. 09:57
 9/18 anonim ***** válasza:
2021. máj. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
Ezekről az egyetemi rangsorokról már volt itt egy vitám, az illető azt próbálta bemesélni nekem, hogy az ő 200.-ként rangsorolt brit egyeteme klasszisokkal jobb a teljes magyar felsőoktatásnál, ami úgy 400-tól kezdődik. Csak azt felejtette el megnézni, hogy az a 200. hely a brit egyetemek között a legnagyobb jóindulattal is csak a középmezőnyre elég, és vagy 50 egyetem van előtte... És az angol listakészítők nyilván nem voltak elfogultak, és nem igazították a kritériumokat az angolszász egyetemekre... Ha az iskolád benne lenne a top 20-ban, az esetleg lendíthetne a karriereden, de amúgy meg senkit sem érdekel.
2021. máj. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!