Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van különbség a programtervező...

Van különbség a programtervező informatikus és a szoftvermérnök között?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi?
2018. jún. 7. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Az egyik egy egyetemi a képzés, a másik egy szakterület. Gyakorlatilag minden a különbség :D
2018. jún. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
várj és mi van a mérnökinformatikussal? a szoftvermérnök is egyetemi képzés csak a külföldi egyetemet néztem és nem tudom, hogy ezt hova soroljam
2018. jún. 7. 22:49
 3/9 A kérdező kommentje:
egy külföldi..*
2018. jún. 7. 22:50
 4/9 A kérdező kommentje:
calculust, valószínűségszámítást, fizikát stb. ugyanúgy oktatnak a szoftvermérnökin is amit néztem
2018. jún. 7. 23:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor meg hasonlítsd össze a két képzés tematikáját, és meglátod a különbséget. Egyeteme válogatja, és őszintén azt se tudom, hogy melyik egyetemnél találtad ezt a szoftvermérnök képzést.
2018. jún. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs különbség.
2018. jún. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Végeredményben kb. ugyanott helyezkedhetsz el utána.
2018. jún. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolom a software engineer-re gondolsz, az pedig sok helyen az itthoni mérnökinformatikusnak felel meg. Legalábbis nagy vonalakban. De jobban jársz, ha a tanterveket összehasonlítod.
2018. jún. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, mert úgyis a gyakornoki és első munkahelyeden végzett feladataid fogják meghatározni azt, hogy később mivel fogsz foglalkozni.


AZ csak mese, hogy pl beástad magad a JAVA-ba 5 évre komoly munkatapasztalat szerzéssel, és aztán elmész C#ba programozni, mert egyszerűen nem leszel hajlandó lemondani a fizetésed 30-60%-áról csak azért, hogy fő tevékenységedként másik nyelvvel ismét pályakezdőként ismerkedj.

2018. júl. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!