Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért írja ki ezt a hibaüzenet...

Miért írja ki ezt a hibaüzenetet a terminál, amikor le szeretnék futtatni egy Java fájlt?

Figyelt kérdés
[link]

2021. jún. 7. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Az errortól a "to 52.0"-ig írja ki, hogy mi a hiba.
2021. jún. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hogyan lehet orvosolni a problémát? Annyit értek, hogy a class file verziója nem megfelelő, de mi az a class file és hogyan lehet a megfelelő verzióra váltani?

(Bocsánat az értetlenkedésem miatt, még csak most kezdtem el Java-t tanulni)

2021. jún. 7. 12:00
 3/9 anonim ***** válasza:

A JDK-hoz mellékelt fordító (javac) és a JRE-hez mellékelt futtatókörnyezet (java) nem ugyanolyan verziójú - az előbbi 57.0, az utóbbi 52.0.

Nézd meg, hogy a környezeti változóknál (Rendszer --> Speciális rendszerbeállítások link --> Speciális fül --> Környezeti változók gomb) a PATH környezeti változónál milyen könyvtárak vannak felsorolva! Ha külön szerepel JRE, akkor az kavar be.

2021. jún. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ezek az értékek jelennek meg:

[link]

(ez a Rendszerváltozóknál lévő Path)

2021. jún. 7. 13:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Aha, egyből 3 Java-val kapcsolatos könyvtár, ami kavarodást okozhat.


Na most:

* a java illetve a javac -version kapcsolójával (mindezekről bővebben: [link] és [link] ) kideríthető a futtatókörnyezet és a fordító pontos verziója - ha nem egyezik, az gond

* a where parancs:

[link]

segítségével meg kideríthető, hogy a futtatókörnyezet (where java ) és a fordítót (where javac ) melyik könyvtárban keresi a rendszer - ha az előbbi nem a JDK-hoz mellékelt, akkor az gond

2021. jún. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gyerekek, ilyen "hatalmas" projektekhez nem kell semmilyen IDE...


[link]


...csak tudni kell jól csinálni! :-)

2021. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam letörölni és újra telepíteni, de miután letöröltem a JRE-t, és beírtam, hogy java -version, továbbra is kiírta a verziószámot, pedig Revo Uninstaller-el a visszamaradó fájlokat is töröltem. Aztán újratelepítettem, de már a javac Hello World-nél is hibát ír ki:


javac : The term 'javac' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or operable program. Check t

he spelling of the name, or if a path was included, verify that the path is correct and try again.

At line:1 char:1

+ javac HelloWorld.java

+ ~~~~~

+ CategoryInfo : ObjectNotFound: (javac:String) [], CommandNotFoundException

+ FullyQualifiedErrorId : CommandNotFoundException

2021. jún. 8. 09:51
 8/9 anonim ***** válasza:

"de miután letöröltem a JRE-t, és beírtam, hogy java -version, továbbra is kiírta a verziószámot"

Oké, hogy kiírta a verziószámot, de milyet?

Mert ha a javac-jével megegyezőt, akkor az rendben lenne.


"javac : The term 'javac' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or operable program. "

Ez meg arra utal, hogy nincs feltelepítve a javac vagyis a JDK.

2021. jún. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. jún. 8. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!