Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért ír ki folyton hibaüzenet...

Miért ír ki folyton hibaüzenetet a Windows parancssor, amikor java programot akarok futtatni?

Figyelt kérdés

Egy egyszerű helloword programról lenne szó. A fordítást megcsinálja, létrejön a class fájl, azonban ezt írja ki mindig utána:

Error: Could not find or load main class HelloWorld


A környezeti változókhoz hozzáadtam a javát, az elérési útját, a forráskódban az osztály neve és a fájl neve megegyezik, nem tudom már mi lehet a probléma...



2017. jan. 2. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Másold ide a forráskódot!
2017. jan. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Egy class fajlon nincs mit futtatni azért.
2017. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A HelloWorld a default package-ben van, vagy megadtad a package-et a "package" kulcsszóval a fájl elején? Honnan indítod a java-t és milyen paranccsal? Milyen a könyvtárstruktúrád?
2017. jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van main metódusod a HelloWorld osztályban?
2017. jan. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Forráskód:


package helloworld;


class Helloworld {


public static void main(String[] args) {

System.out.println("HelloWorld");

}


}


utána fordítás:

javac helloworld.java


Futtatás:

java Helloworld - > És ezután ír hibaüzenetet

2017. jan. 2. 18:47
 6/6 anonim ***** válasza:

A helloworld package-be tetted a Helloworld osztályt, ennek meg kell egyeznie a könyvtárstruktúrával, ezért a "helloworld" mappába kell rakni "Helloworld"-öt, és így tudod futtatni mappán kívülről:


java helloworld.Helloworld

2017. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!