Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tényleg dübörög az IT és azon...

Tényleg dübörög az IT és azon belül a programozás?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert már az elmúlt hetekben nézegetem és jelentkezem programozással kapcsolatos állásokra.


Kb 10 iskolaszövetkezetben néztem meg, szerintem kimerítettem az össze Budapestit és a legtöbbjükben vagy egyátalán nem vagy max 4-5 IT-val kapcsolatos állás volt és azokon belül is olyan mint pl.: "Rendszergarda", "IT Support Intern" stb...


Nagyon kevés programozással kapcsolatosat találok és olyat meg tényleg nagyon nem ami érdekelne.


Java megy a legjobban és eddig kb max 3-4 állásra tudtam jelentkezni, ahol ezt kérik. Ezen kívül talán volt még 2-3 ahol csak azt írják hogy "Alap szintű programozói tudás" de semmi specifikusat nem írtak és még pár ami engem egyátalán nem érint pl.: C# .NET fejlesztő stb...


Ha ennyi menő most az IT és mindenhol keresik a szakembereket? Akkor hogy hogy nincsenek diákmunkák?


Ez komolya hogy egész Budapesten kb 5db Javával kapcsolatos diákmunka van?


Esetleg tudtok küldeni linkeket ahol találok többet?



2021. jún. 9. 19:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

#10.Pontosan erről van szó, ezeket hol tanítják egy egyetemen?

Maximum a felét és azt is felületesen, mindegy hogy ELTE, OE vagy PPTE...

Otthon hozzá kell tenni rendesen, plusz sok órát.

2021. jún. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

8# Csináltam pár Android appot Javával és emiatt a Kotlint is megnéztem, de semmit sem csináltam vele. Még egyetem elején otthon.


Emiatt Andoriddal kapcsolatosat is néztem, de csak olyat találtam, hogy "Minimum 1-2 év felesztési tapasztalat" tehát ez kizárt.


10# Springgel szórakozgattam picit, de persze nem mondanám semmilyen szinten állásra késznek.

Amúgy pont erről beszéltem, hogy ilyen állásokat látok többnyire ahol olyanokat várnak el, amiket egyetemen nem tanítanak és hobbi projektek sem feltétlenűl fedik le őket egyetem alatt így kb kizárt hogy egyetemi hallgatót felvegyenek.


Szóval persze, hogy nem menne :D


Amúgy mindenképpen valami IT állás érdekelt volna, de nem akarok lényegében nulla tudást igénylő, szakmailag nem számító állást szerezni.


Akkor már elmegyek a Netpincérhez futárnak kb 2500as órabérért.

2021. jún. 9. 20:48
 13/27 anonim ***** válasza:
70%

#10-es vagyok. Segítek. Nem kell ehhez egyetem. Én se ott tanultam meg. Csak idő és némi pénz befektetés kell. Nem arra kell várni, hogy az egyetem megtanítja. Az csak bevezet sokmindenbe, hogy sokmindent is láss. A lényeget online és QA oldalakon (pl.: StackOverflow-ról) találod meg.


Spring:

[link]


Testing:

[link]


Reactive Web:

[link]


Cassandra:

https://www.youtube.com/watch?v=s1xc1HVsRk0&list=PLalrWAGybp..


ElasticSearch:

[link]


Redis:

Keresel erre valamit, amúgy nem bonyi.


Kb.. És némi gyakorlat, hogy működik, próbálgatsz ezt-azt. Olvasol Best-practice-t és kb. kész is vagy.

2021. jún. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Wow, mi történt a Udemy kurzusokkal? :O Régebben minden 10 dollár volt. Akkoriban megcsináltam 3-at.


Amúgy szeretem a Udemy-t és úgy érzem nagyon jó kurzusok vannak a legalapabb dolgokhoz, de azért fejenként 100 dollárt egyátalán nem ér meg. Legalábbis még nem ütött meg a programozói fizetés.

2021. jún. 9. 21:35
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az tényleg nem reális, amit a #10-es elmondott. Normális esetben úgy szokott kinézni - ha a #10es választ veszem alapul -, hogy mondjuk java, kotlin, ismerje a spring-et, legyen tapasztalata valamilyen adatbázis kezelő rendszerben, és minden másra azt írják, hogy előny.


Mellesleg, érdemes szerintem nem diákszövetkezeten keresztül nézelődni. Sokszor meg lehet szerezni szövetkezet nélkül jobb gyakornoki helyeket.

Másrész, ne csak az alapján menj, ami jól megy (java). Nagyobb cégek majdnem teljes betanítást csinálnak, így sokszor az első hónap mondjuk arról szól, hogy valamit megtanulsz használni vagy megértesz egy technológiát.

Harmadrészt, jelentkezz mindenre, ha tetszik az önéletrajzod a cégnek, akkor tök mindegy, hogy megfelelsz-e az álláshirdetésnek.

2021. jún. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Rossz iskolaszövetkezeteket néztél...

A legtöbb csak a Tescóba és hasonló helyekre közvetít ki. Ha szakmai helyet keresel, akkor Schönherz Iskolaszövetkezethez menj, vagy a MÜISZ-hez, de utóbbit nem nagyon ajánlom... Volt, hogy 25-én kaptam csak meg a bért, a Schönherz viszont mindig utalta 10-ig.

2021. jún. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
66%
Egy gyakornok már a megjelenésekor kárt termel. Nem minden cég vállalja ezt be, okkal. Ha értelmes munkát tudsz majd végezni, akkor lesz munka sok. Amíg csak te akarsz másokon tanulni, de adni nem adsz, addig nem is lesz munka. Tanulj otthon egész nyáron, egész évben, éjjel-nappal és jövő ilyenkor pályázz meg nem diákmelót, hanem valódi állást. És meglátod a különbséget.
2021. jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
80%
Én is attól félek, hogyha elvégzek egy programozói tanfolyamot, akkor majd nem tudok elhelyezkedni. Vagy csak gyakornoki munkát végezhetek évekig kevés pénzért.
2021. jún. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Nekem több ismerősöm is végzett bootcampet, ma mindegyik fejleszt. Az, hogy honnan hova jutsz el, rajtad múlik. Nyilván egy 3 hetes, de akár 4 hónapos gyorstalpaló se normális képzés. Az 1 évnél kezdődik.
2021. jún. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
40%

Vegyél fel udemy kurzusokat, azt már akár be is írhatod az önéletrajzba, elég jó minőségű, szájbarágós tanfolyamok vannak.


Persze, fizetős, de csak pár ezer forint, és a tanulásba mindig érdemes pénzt fektetni.

2021. jún. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!