Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tényleg dübörög az IT és azon...

Tényleg dübörög az IT és azon belül a programozás?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert már az elmúlt hetekben nézegetem és jelentkezem programozással kapcsolatos állásokra.


Kb 10 iskolaszövetkezetben néztem meg, szerintem kimerítettem az össze Budapestit és a legtöbbjükben vagy egyátalán nem vagy max 4-5 IT-val kapcsolatos állás volt és azokon belül is olyan mint pl.: "Rendszergarda", "IT Support Intern" stb...


Nagyon kevés programozással kapcsolatosat találok és olyat meg tényleg nagyon nem ami érdekelne.


Java megy a legjobban és eddig kb max 3-4 állásra tudtam jelentkezni, ahol ezt kérik. Ezen kívül talán volt még 2-3 ahol csak azt írják hogy "Alap szintű programozói tudás" de semmi specifikusat nem írtak és még pár ami engem egyátalán nem érint pl.: C# .NET fejlesztő stb...


Ha ennyi menő most az IT és mindenhol keresik a szakembereket? Akkor hogy hogy nincsenek diákmunkák?


Ez komolya hogy egész Budapesten kb 5db Javával kapcsolatos diákmunka van?


Esetleg tudtok küldeni linkeket ahol találok többet?



2021. jún. 9. 19:38
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
80%

Oh, már írták a Udemy-t, bocs. Egyébként sokszor vannak leárazások, érdemes ezeket kivárni.


Ha valami sokáig van wishlistben, előbb-utóbb biztos kapsz rá egy kedvezményes ajánlatot.


A 100$ csak beetetés.

2021. jún. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
74%

De miért csak iskloaszövetkezeteknél keresgélsz?

Van millió állásportál, junior állások is vannak.


Ez a kettő tipikusan IT kategóriás állásokat hirdet:

[link]

[link]

2021. jún. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
68%
De van még csomó más állásportál is
2021. jún. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
2021. jún. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

22# Mert a kettő példa oldalon, amit megadtál nincsenek diák munkák. Tehát 40 órás munkát nem tudok végezni BME mellett, meg ahogy látom itt konkértan már teljes értékű fejlesztőket keresnek. Junior pozíciók alig vannak, de azok is számomra túl sokat várnak el + 40 órát, ami nekem teljesíthetetlen.


Röviden ezért...

2021. jún. 11. 22:46
 26/27 anonim ***** válasza:
68%

#25

Ha már itt tartunk, a linkedin-t nézted valaha? Ott vannak diákmunkák.

2021. jún. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Végül tényleg elmentem a Netpincérhez, mert nem vettek fel programozói állásra vagy IT Suportos dolgokra és ott kb nettó 1000 forint körül mozgott minden fizetés.


Mivel nem számítanak azok nagyon az önéletrajzban, így inkább Netpincérezek. A jelenlegi órabérem 3000 körül forog, mert kiderült, hogy jó vagyok benne.


Talán picit le is fogyok a nyáron :D


(Csak egy lezárásnak akartam ide írni, hogy végül mi lett az eredménye az álláskeresésemnek)

2021. júl. 5. 23:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!