Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen informatikai nyelven...

Milyen informatikai nyelven lenne érdemes most megtanulni programozni?

Figyelt kérdés
Alapvető ismereteim vannak a c sharpból, de az nagyon alap szóval szerintem könnyedén tudnék váltani nyelvet ha a piac úgy diktálja.

2021. júl. 8. 05:00
1 2
 1/15 Fsms ***** válasza:
100%

Jelenleg a legelterjedtebb nyelv a java, java script, phyton.

Persze, ha valami speciális területre gondolsz ott általában van saját nyelvük.

2021. júl. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Előbb tanulj meg valami számodra könnyen emészthető nyelven magas szinten programozni, algoritmizálni, és utána legyen szempont, hogy a piac mit diktál!
2021. júl. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
81%
Java, C++, ez a kettő lefedi a lehetőségek jó részét, webprogramozásban pedig alap a PHP, JS tudás. Python, C# is jól jöhet, de ezeket én mellékesnek tartom az előzőekhez képest.
2021. júl. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Ne programozási nyelvet tanulj, hanem algoritmizálást, alakítsd ki a gondolkodásmódot. A programnyelv ismerete csak ezután jön.

Amúgy a mai nyelvek többsége a C szintaxisra épül, tehát ha azt tudod, akkor az alapok megvannak, utána már csak az adott nyelv sajátosságait kell megismerni.

2021. júl. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 zozo256 ***** válasza:
100%
Python, javascript. Ezekkel tudsz a legkönyebben elhelyezkedni most.
2021. júl. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Pszeudo. Ha papíron leírsz pár megoldást, és átmegy a fejedben lévő compileren, onnantól bármelyik nyelv menni fog. Hidd csak el
2021. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Java.
2021. júl. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a C# is jó, ha magas szinten megtanulod. Előbb-utóbb munkát fogsz vele tudni találni. A #2-es jól írja, a legfontosabb, hogy valamit tudjál magas szinten. Ha az megvan, nem létezik, hogy ne találj vele valamit.
2021. júl. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Jah, előbb-utóbb. Nézd meg mennyi C#-os meló van, mennyi Pythonos és mennyi Java-s. Ha már időt öl valamibe, akkor ne kelljen még előbb-utóbb találnia melót, hanem legyenek lehetőségei. Kezdőként Java-val van a legtöbb esélye.
2021. júl. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem C#-os melókat is lehet találni.
2021. júl. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!