Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 2016 Szeptembertől megyek...

2016 Szeptembertől megyek egyetemre mérnök informatikus szakra. Szeretnék elkezdeni itthon programozni. Teljesen kezdőként melyik programnyelvvel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

2015. nov. 10. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
2015. nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az egyetemen valószínűleg C-vel kezdetek, úgyhogy azt is érdemes lesz tanulmányoznod. Továbbá gyúrj rá az angolra és a matematikára is, mindkettőre szükséged lesz a következőkben!
2015. nov. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A programozás pcsafüst a matekhoz képest. Arra nagyon gyúrj rá! (Ha középszinten nincs meg az 5-ös szint, akkor már most keresnék egy jó matektanárt.)


Programnyelv terén én annó c#-al kezdtem (óbudain is azt oktatták akkor elsőnek) de számomra elég haszontalan nyelv volt. Egyetlen jó oldalát láttam, hogy hasonlít a java-ra, tehát könnyű volt áttérni. Ha most kezdeném, én tuti java-val indítanék.

A c és c++ nehezebb, de hatékonyabb is. Nem árt velük ismerkedni, hogy legyen fogalmad a pointerekről. Felsőoktatásban valószínűleg mindegyiket fogod tanulni, szóval nem lesz egyik se időpocsékolás.

2015. nov. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a programozás picssafust lenne a matekhoz képest kevesebb ostoba kommentet olvasnék, mint most. Mind a kettőhöz hasonló felépítésű gondolkozás szükséges, egyik sem könnyű a kettő közül és egyiket sem lehet teljesen megtanulni :)
2015. nov. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Már most menj el matek tanárhoz, hogy tanítson neked diszkrét matematikát és lineáris algebrát
2015. nov. 11. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4 Lehet akkor csak nekem tűnt úgy, de programozásból elsőre megvolt a 4-es, míg analízisből többször is nekifutottam a dolgoknak. Persze főiskolája/egyeteme/tanára válogatja, hogy hol-mi az ami nehéz. Az Óbudain mondjuk a matek volt durva. Dunaújvárosin pedig teljesíthető. (A közhiedelemmel ellentétben, ott sem "nevetségesen könnyű" csak szimplán korrektül azt kérik számon amit leadtak.)
2015. nov. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem csak neked tűnt úgy. Az IK-n diszkrét matematika dönti el, hogy lesz-e belőled programozó, az analízis pedig, hogy mikor. Nem tudom feltűnt-e, hogy egyik sem prog tárgy.
2015. nov. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Piert ***** válasza:
Azert lehet, hogy egy negyessel ez eleg eros kijelentes.
2015. nov. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Félreérted. Nem a programozást akartam ezzel bagatellizálni, csak összehasonlításnak szántam, hogy van attól sokkal nehezebb is.


(Egyébként nem programozónak készülök, ezért úgy gondolom, hogy egy viszonylag erős egyetemen nem volt olyan rossz az a 4-es.)

2015. nov. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!