Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Docker konténerben fejlesztés,...

Docker konténerben fejlesztés, kódmódosítás esetén azonnali eredmény?

Figyelt kérdés

VSCode-ban szeretném azt megoldani, hogy legyen egy docker képfájlom, bele tudjak lépni, és tudjak kódot szerkeszteni, majd mikor elmentem azonnal a friss állapot legyen, ne kelljen buildelni, meg újra futtatni a konténert.


JS alapon fejlesztek, és a nodemon-t használnám erre, ami alapesetben teljesen jó, de docker konténer esetén nem frissül.


Feltettem a Docker és Remote Containers kiegészítőket VSCode-hoz, de sajnos nem sikerült jól belőni. A Nodemon elvileg minden útvonalat figyel, és furcsa okokból a package.json fájlt ha módosítom, akkor újraindítja magát a nodemon, viszont ha más fájlokat, például JS fájlokat módosítok az src/app mappában akkor nem frissül.


Nagyon hasonlóan oldottam meg mint a csóka a videóban, de mégsem működik úgy, mint nála:

https://www.youtube.com/watch?v=KFyRLxiRKAc


Mit tudnék még tenni ezzel?

Vagy van valami jobb ötlet ennél a videónál, ami ugyanezt oldaná meg kicsit másképp/jobban?



2021. aug. 10. 20:05
 1/1 anonim ***** válasza:

nem néztem meg a videót, de szerintem ahelyett, hogy a docker image buildelés közben bemásolnád a forrásokat, inkáb bind mountold fel a forrás rootkönyvtárát. így ha a hoston szerkesztesz egy filet, egyböl meg fog jelenni a containerben is.


[link]

2021. aug. 14. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!