Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha egy pozícióra előny a...

Ha egy pozícióra előny a saját projektek bemutatása, azt milyen módon érdemes megtenni?

Figyelt kérdés

Ha előny az otthoni meg az egyetemen kívüli projectek, azt miképp lehet bemutatni?

Csak egy kódmegosztó oldalra feldobok mindent? (Mondjuk github)

De sokak szerint ezt túl hosszú végiggörgetni, ezért érdemesebb screenshot-okat bemutatni. Esetleg portfólió weboldal?

Ha megvan a portfólió, azt a jelentkezéssel együtt kell küldeni rögtön, mondjuk link formájában? Vagy hogy zajlik ez?



2021. aug. 28. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a git lenne a legjobb, bár én még elég tapasztalatlan vagyok ezen a téren.
2021. aug. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Igen. De inkább csak kódrészleteket, vagy olyan funkciókat ragadj ki amik érdekesek lehetnek. Olyan ez mint mikor a hr megnézi a cv-d, az egészet nem fogja végigolvasni...ha érted mire gondolok.
2021. aug. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25%

Én most neked megmondom, hogy több projektem is volt, mint céges mint saját. Mindezek mellet most úgy jelenzkeztem Senior pozícióra, hogy eddig nem volt hivatalos fejlesztői pozícióm. Most nem is 1 pályázatom van, és nem egy helyen állok felvételre.


Nem fogják megnézni a forrás kódot, mert a vagy egy másik cég szellemi terméke (amit alapból nem mutogatunk), másrészről a HR-es nem ért hozzá a interjúztató fejlesztőnek meg van jobb dolga is.


Általában inkább feladatot adnak, hogy küld be 1-2héten belül, hogy lássák hogyan csinálod. A projektekről meg elegendő ha mesélsz. Én az önéletrajzomban írtam mindhez 5 sort, technológiai stacket és jónapot.


Github-ot meg nem kell mutogatni. Vannak olyan dolgok, amikről az interjúztatóknak sem kell tudniuk, mert visszafele is elsülhet. :)

2021. aug. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

felrakod Githubra úgy, hogy a repot már használatra kész formában mutatod be (akkor is, ha csak egy egyszerű todo app projekt):

- telepítési útmutató (pl npm install <pkg>)

- API útmutató

- stb

szóval képzeld azt, hogy egy sokak által használt projektet mutatsz be

2021. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!