Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Itthon Szoftverarchitect vagy...

Itthon Szoftverarchitect vagy Szoftverfejlesztő keres jobban?

Figyelt kérdés

Más szavakban Rendszertervező vagy Porgramozó?


Igazából mindkét irány érdekel és egyetemen van lehetőségem mindkettőben kiteljesedni.


Esetleg még arra gondoltam, hogy Szoftverarchitect irányba megyek el, akik jobban foglalkoznak a tervezés, modellezés, verifikáció és validációval stb... és otthon programozónak készülök, így a programozás terén egyedibb belátással olyan területen leszek erősebb, amit a legtöbb programozó nem ismer olyan mélységben.


Tehát a 3 kombináció közül melyikben van több jövő? Melyik keres most jobban?


(Tudom, nem a pénz a minden és a lehetőségek, mert aki jó az minden területen halálra keresheti magát, de mégis életreszóló döntések előtt jó minden dolgot figyelembe venni)



#egyetem #számítógép #programozás #szoftverfejlesztő #szoftverarchitect #rendszertervző
2021. szept. 7. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Eleve ezek az elnevezések is teljesen cégfüggőek.
2021. szept. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Az architect felelősségteljesebb és szerintem érdekesebb munkakör. Jobban meg is fizetik, de van akinek ez nem fekszik.
2021. szept. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Software Architekt, inkább tervez speficikációt fekteti vagy egyezteti le. Bár jellemzően fejlesztői tudás szükséges, hogy valójában mire melyik eszköz lenne a legjobb és miért.

Továbbá ő egyeztet vezetőkkel, ügyféllel, fejlesztőkkel. Általában fejlesztőkből nőnek ki a jó architektek, mert nem csak magas szinten képesek gondolkodni, hanem alacsony szintekre is belátnak.


Míg a fejleszők alacsonyabb szinten tervezik meg azt az igényt, amit a specifikáció határoz meg.


De ahogy felettem is mondták, nem fekszik minden mindenkinek. Én pl. nem lennék jelenleg jó architekt, mert sok mindenre nem tudnék gondolni, hogy azt is le kellet-e volna írni.

Míg fejlesztőként alkotói "művészi" munkát végzek és jó látni, hogy felépül egy rendszer és működik.


Más inkább.

2021. szept. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A rendszertervező az inkább system architect.

Amúgy általánosságban az architect, mivel - ahogy mondták előttem is - nagyobb felelősséggel jár,de nyilván ehhez kell sokszor tapasztalat.


Tehát a software architect-ek elég gyakran developer-ekből lesznek sok éves tapasztalat után.

2021. szept. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi, igazából azért kérdeztem, mert BMEn van a Rendszertervező specializáció és lehet érdekelne.


Ha sok idő alatt lesz valaki system architect és szoftverfejlesztőből vállnak ki, akkor milyen lehetőségek vannak a "Rendszertervező" specializáció után sima Bsc-vel?


Meg online külföldi oldalakon inkább azt olvastam, hogy a szoftverfejlesztők keresnek jóvel többet. Pl.: A Googlenél elvileg átlagosan 2x annyit keresnek a szoftverfejlesztők mint az szoftver/rendszer architectek.


Tehát magyar viszonylatokban ez fordítva van?

2021. szept. 8. 11:48
 6/8 anonim ***** válasza:

"A Googlenél elvileg átlagosan 2x annyit keresnek a szoftverfejlesztők mint az szoftver/rendszer architectek"


Hol olvastad ezt? A Google-nel ugyanugy a szintedtol fugg a bersavod, mint az osszes tobbi tech oriasnal.

Egy L6 cloud/solutions/systems/stb. architect pl. joval kevesebbet keres, mint egy L8 principal engineer es forditva, egy L5 senior software engineer joval kevesebbet keres, mint egy L7 performance architect.

2021. szept. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5

Én azért emeltem ki, hogy máshogy fordítják, mert amúgy cégen belül egy software architect és system architect más csinál.

A BME-n nem tudom, hogy ez meg van-e különböztetve képzés szintjén vagy igazából mindkettő ebbe esik.

Azt tudom, hogy software architect tárgyak vannak szoftverfejlesztés specializáción.


Ez nagyon gyerekesen, a rendszer architect az az, amin fut, a szoftver architect pedig az, amit futtattnak rajta.

Vagyis a software developer az software architect lesz, és nem system architect.


Valószínűleg vannak alacsonyabb szintű feladatok system architect-eknél is. Én nem ezen a területen mozgok, ezért nem tudom.

Pár multinál tudom, hogy a software architect-ek azok általában fejlesztőkből lesznek évek alatt.

Ezért is akartam megkülönböztetni a kettőt.

2021. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahogy a 6-os írja, a komolyabb cégeknél elkülönül a pozíció és a szint, sok esetben cégenként eltérően.

Wise-nál pl. ugyanazon a szinten lehetsz Staff Software Engineer és Senior Engineering Lead.

Amazonnál ugyanazon a szinten lehetsz Senior Software Development Engineer és Senior Product Manager, stb.

A bérsáv pedig szint függvénye elsősorban, nem pozícióé. Nyilván vannak kivételek, egy Jeff Dean pl. annyit keres, amennyit kedve van.

2021. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!