Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy ilyen nagyon olcsó laptopo...

Egy ilyen nagyon olcsó laptopon is megtanulhatok programozni?

Figyelt kérdés

[link]


Vennék még mellé 15K-ért egy 1TB-s külső HDD-t.


Még egyáltalán nem tudok programozni, tehát tényleg a nulláról kezdeném.

Szeretnék tankönyvekbe és online oktató anyagokba is invesztálni, ezért nincs túl nagy keretem laptopra.

És azért nem jó az asztali PC mert hol itt vagyok, hol ott helyileg…


Azért azt nem szeretném, hogy félév múlva már ne tudjam arra használni amire akkor akarom majd, ha addig sikerül valamennyit fejlődnöm a programozásban…

Vagyis ha ez nagyon tré, elfogadom és linkelhettek egy kicsivel drágábbat is ami szerintetek jobb.



Előre is köszi!



2021. aug. 30. 15:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Felesleges megvenni, hatalmas pénzkidobás. Használt üzletit ennyiért ha veszel 100x jobb lesz.
2021. aug. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem szívesen vennék laptopot használtan…

PC-t még csak csak.

Abban kicseréltem ami rossz és kész…

De ha a laptopban valami olyasmi romlik el, ha nincs garancia dobhatom ki az egészet.

2021. aug. 30. 16:03
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Programozni egy ennél sokkal rosszabb gépen is meg lehet tanulni.

Mondjuk lehet elmondasz egy-két miatyánkot, mikor a visual studio nem válaszol meg ilyenek :D

2021. aug. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért nem árt tisztázni mire és miben szeretnél programozni. :-)

Pl. ha iPhone -ra akkor ott MacBook szükséges, minden más esetben felesleges pénzkidobás.

(Ezért csúnyán lepirospacsiznak az Apple fanatikusok, de nem érdekel.)

Ha JAVA -ban szeretnél, oda RAM -ból nincs ami elég lenne, de tanulásra, egy 16GB megteszi.

C# .NET, vagy Python és többihez, max az IDE amiben fejlesztesz az ami lefogja.

Ami mindenképp kevés, az a RAM, abból 8GB -t mindenképp kelleni fog, mivel VGA lefog belőle magának így is alig lesz több mint 6GB.

2021. aug. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi!


Java és JavaScript amit szeretnék tanulni…

Tudom, hogy kezdésnek az az egyik legnehezebb, de ezek érdekelnek.


Akkor ehhez komolyan 16GB ram kéne?

2021. aug. 30. 16:15
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát kezdetnek szerintem Javához sem kell. Persze, ahogy nőnek a feladatok, úgy nem árt, ha nő a vas is :D

A Javascripthez pl nem kell szerintem egy hatalmas teljesítmény, de egy kicsit Javáztam is (bár sose tanultam meg :D), nekem 8 gb ram elég volt, amíg tanulgattam :D De ezt a laptopot lehet fele ennyiért sem venném meg :D

2021. aug. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Ha a gép mondjuk 1 GB RAM-mal lenne ellátva, és egy 1 magos Intel Cerka 3 Ghz-es procival akkor is megtudnál vele tanulni programozni. És ez még nem a legalja erre a célra.


Ha csak azt nézzük, hogy egy könnyűsúlyú Linux elfut akár fél GB RAM-mal is, meg 1 GHz-es procin is... Azon felteszel egy VSCode-ot, már tudsz tanulni vele. Szóval kicsit viccesnek is érzem a kérdésed.


Az más, ha azt írod, hogy rögtön 3D játékfejlesztést szeretnél mondjuk Unity-vel VAGY Angular fejlesztést szeretnél, ahol van 2 millió kisfájl, és RAM igényes dolgokat szeretnél mondjuk böngészőben fejleszteni.


Szóval a kérdésedre a válasz: Minimum szinten bőven jó a géped, ennél sokkal rosszabb is megfelelő lenne.


Ha viszont azt akarod, hogy kényelmesen, gyorsan menjen minden, akkor nem árt egy 8 GB RAM vagy több, meg egy SSD, meg talán nagyobb képernyő.


Szóval jónak jó, csak kérdés, hogy milyen célra kell, és milyen sebességgel éred be. Programozni is lehet C-ben, meg Assemblyben, arra vígan jó. De egy ilyen gépen nem szívesen csinálnék komplexebb Angular feladatokat, vagy 3D játékfejlesztést.

2021. aug. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

JAVA és JavaScript elég távoli rokonok. :-D

JAVA esetén elég sok RAM -ot tud fogyasztani, nem feltétlen kell a 16 GB de el tud szaladni, ha sok lib kerül behúzásra.


JavaScript egy kicsit már univerzálisabb nyelv, és eléggé kinőtte a webet, pl. NodeJS.

Itt tényleg csak a program amit fejlesztésre használsz ami a legtöbbet busztít.

2021. aug. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Alapesetben elég bőven egy 8 GB RAM, kivéve, ha Docker konténereket akarsz futtatni, mert akkor már 16 GB simán javasolt.
2021. aug. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
Oprendszer nélkül érdemes ilyen gépet venni. Windows-t meg lehet hozzá olcsón beszerezni legálisan pár ezer Ft-ért. Gazdaságosabb, mint egy ilyen gépért ilyen sokat kiadni.
2021. aug. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!