Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Web technológiai kombinációk?

Web technológiai kombinációk?

Figyelt kérdés
pl. Laravel + Vue.js vagy Node.js + React. Ezek csak példák voltak, nem vagyok biztos benne hogy valóban jó kombinációk e.

2021. szept. 18. 12:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Jó, akkor legyen jQuery is, ha már javascript. Meg akkor már az SQL-t se felejtsük el.
2021. szept. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
3 manapság a webalkalmazásokat a végüket járják. Mindenki telefont nyomkod, androidos / ios alkalmazásoké a jövő. A desktop alkalmazásokat már csak nagy cégek képesek fejleszteni, te nem kapsz megy egy photoshop, word, vagy blender kaliberű progi fejlesztését.
2021. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

12. Súlyos tévedésben vagy: Mobilalkalmazások nagy része Webalkalmazás alapú. Facebook, TikTok, Twitch, és sorolhatnám.


Miért? Mert a webalkalmazás nem azt jelenti, hogy csak annyiból áll amit ott látsz, hanem ami mindezt kiszolgálja információval. A Server része! Ami HTTP-n kommunikál, küld és fogad adatot a háttérben.

De, hogy mi jeleníti meg mindezt: Böngésző, Mobil alkalmazás, az már csak egy tényezője.

2021. szept. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
73%

"PHP - Főleg stagnál, növekedni nem igazán növekszik, a magyar közoktatásból lassacskán kiszorul, viszont a milliárdnyi Wordpress, Drupal stb. CMS-ek miatt óriási mértékben van jelen a neten. Ezt eltekintve szerintem abszolút nem jövőtálló. Nyilván aki PHP-s, az úgysem ért velem egyet, meglepődnék ha igen."


A PHP-nak elég nagy felhasználási területe van jelenleg a weben, a legtöbb weboldal ezt használja backendnek. Mondhatni én is "PHP-s vagyok", de csak annyiban, hogy főállásban PHP-zok, viszont MESSZE nem a kedvenc nyelvem és a jövőmet tekintve nem is tervezek vele életem végéig foglalkozni. A PHP újabb verziói elég jók, bár a régiek sem voltak rosszak. Én inkább a C#-ot preferálom (nem webre használom), mert jobb szeretem az erősen típusos nyelveket, viszont a PHP-t nem hiszem, hogy hamar kiütné bármi is a nyeregből. Jövőtállónak tartom, mert elég sok helyen van és még mindig fejlesztik, támogatják stb. Amire ki lett találva arra tényleg az egyik legjobb nyelv, viszont nem alkalmaznám mindenhol is! Persze tudom jól, hogy a PHP nem képes felvenni performanciában a versenyt adott helyzetekben, de hát akkor nem is érdemes alkalmazni, viszont más helyzetben pont erre van szükség.


Azért meglepődnék, ha mondjuk elterjedne más területeken ahol jelenleg más scriptnyelvek vannak (pl LUA, Python, JS).

Én amikor saját projekthez scriptnyelvet választottam (mellék ág, nem ebben íródik a projekt), akkor a Python mellett tettem le a voksomat, pedig már 10+ éve foglalkozom PHP-val :) Láttam már bizonyos helyzetekben lehetőségként nem webes irányban, de azt szerintem csak azért írta meg valaki, hogy megmutassa, hogy erre is képes.


A C#, java is eléggé elterjedt nyelvek, sőt a C# multiplatformos megoldásai óta főleg teret nyert, de ha performanciát nézünk, akkor pl egy C++ még mindig veri őket, DE sok helyen mégis nagyon jók és nem kell őket lecserélni.


Szóval egy szónak is száz a vége, sok-sok jó nyelv létezik, sok-sok technológia és 1-1 feladat a legtöbb nyelven, technológiával megvalósítható, de mégis érdemes az arra szánt technológiát és nyelvet választani. Van előnye, ha az ember ismer több technológiát, nyelvet, de vannak helyzetek amikor érdemes újat tanulni, vagy akár egy-egy régi megoldást elővenni ami még ma is megállja a helyét. Az elavult technológiákból is sokat lehet tanulni, főleg ha megnézzük miért is avultak el, mik szorították ki stb, bár ezen a területen annyi tananyag van amit 1 élet alatt sem lehetne végig nyálazni.

2021. szept. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nálunk a Java/Spring Boot applikációk visszaszorulóban vannak, nekem úgy tűnik, hogy nehézkes benne a fejlesztés, új szolgáltatásokat nem abban írnak.


Egy másik Angular-os szolgáltatásunkat ugyancsak a fejlesztés körülményessége miatt migrálunk React-ra. És ezt is több helyről hallom: új rendszereket fejlesztéséhez inkább választanak React-ot.


Ha valami olyasmire gondolsz, ahol a backend csupán API-t biztosít a frontend számára, ott elkerülhetetlen lesz valamiféle messaging rendszer használata, amire a RabbitMQ, Redis vagy Kafka jöhet szóba. És ilyen esetben az a flexibilitás is megvan, hogy az egyes komponenseket könnyű lecserélni. Pl, ha most is megy a Python, akkor könnyen össze tudsz dobni egy REST API-t és a frontendre tudsz fókuszálni, majd ha az megy, visszatérhetsz valami performensebb backendre.

2021. szept. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!