Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért vannak lenézve a webfejl...

Miért vannak lenézve a webfejlesztők a szakmán belül?

Figyelt kérdés

Kicsit túlzás, hogy lenézik őket, de egy desktop alkalmazásfejlesztő lényegesen magasabb elismerést kap. Mi ennek az oka? Egy webfejlesztőnek úgy gondolom sokkal több különböző technológiát kell ismernie. Backend oldalon olyan problémákkal szembesül, mint a terhelhetőség, magas rendelkezésreállás, parallel események, elosztott szerverek és adatbázisok, titkosítás, it security, adattömörítés stb. Elengedhetetlen a hálózati protokolok, adatbázisok működésének és tervezésének alapos ismerete, melyek önmagukban hatalmas területet fednek le. Ha ehhez még hozzáadjuk azt, hogy jó lenne ismerni valamilyen cloud platformot, a docker-t, esetleg klienseket fejleszteni a szerverhez, netán valaki full stack fejlesztő, akkor máris több technológiával és nyelvvel kell egyszerre foglalkozni, mint amennyivel egy .NET vagy Java fejlesztő 10 év alatt találkozik.

Nem szeretnék vitát kirobbantani, tényleg érdekel, hogy honnan jött ez az egész. Vagy ez még azokból az időkből van, amikor html + css tudással valaki fejlesztőnek kiáltotta ki magát?



2020. nov. 25. 23:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%

Azért, mert sekélyes a teljesítményük. Az, amit csinálnak, nagyon a hígított lóh.gy kategóriája.

A technológiák meg nevetségesek. Még azok is a malmukra hajtják a vizet.


A backendeseket is erősen túlértékeled. A backend a legritkább esetben hegeszt ilyesfélékkel. A leginkább kész, félkész cuccokra építenek.


Messze le vannak maradva a desktop fejlesztők mögött, a mechásoknak, rendszerprogramozóknak meg soha a nyomukba sem fognak érni.

2020. nov. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 zozo256 ***** válasza:
98%

"A leginkább kész, félkész cuccokra építenek."


Ez nem egy jó érv. Mindenki épít valamilyen kész cuccra. Jó hogy nem kell minden egyes alkalommal feltalálni a processzor logikáját, vagy pl egy matematikai bizonyításban sem kell minden egyes alkalommal visszamenni mondjuk a ZFC halmazaxiómákhoz. Ez nonszensz. Egyáltalán mi alapján használsz bármilyen elektronikai eszközt akkor? Menjél szépen bányásszad ki szépen hozzájuk a szükséges érceket, hogy össze tudd rakni. Ja de természetesen kézzel, mert eleinte csákányod sincs, stb... :D

2020. nov. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Komolyabb cégeknél nincs ilyen lenézés, senki nem néz le pl. egy Google Principal Engineert, függetlenül attól, hogy milyen területen dolgozik.

Lenézés inkább ilyen primitívebb kódmajmok körében jellemző.

2020. nov. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

#1 "leginkább kész, félkész cuccokra építenek"

Hát barátom, én szívesen megnézném, ahogy egy desktop fejlesztő mindenféle "félkész cucc" nélkül, assemblyben, meg nyers WinAPI-hívásokkal fejleszt. :D

2020. nov. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

Vannak vélemények, amikkel nem kell foglalkozni. Van, aki az egész informatikai szférát lenézni, mondván az nem munka, hogy csak billentyűket nyomsz egész nap. És még pénzt is kapsz érte, felháborító. (Igen, volt részem ilyen véleményben is. Mondanom sem kell, hogy az illetőnem még a Wordben középre igazítás is a sci-fi kategória volt.) Az emberek között sok a keserű és gyűlöletes egyén, akik a saját keserűségüket és sikertelenségüket mások szidalmazásában vezetik le.


Viszont az tényleg kimondható, hogy rengeteg kókler van a szakmában. Nem csak a webes szakmában, hanem úgy ánblokk az egész informatikában. Én egy gimnáziumban voltam sokáig rendszergazda, és bizony oktatott már ki a városi önkormányzat informatikusa, hogy teljesen felesleges a régi (értsd: 32 bites proci, 256MB RAM) gépek helyett újat venni, telepítsek rá 64 bites Win7-et, és midnen meg van oldva. Először azt hittem, hogy csak tesztelni akar, vagy simán cska poénkodik, de nem: ő tényleg így gondolta. Amikor mondtam, hogy hát 32 bites architektúrára nem fog felmenni a 64 bites rendszer, és negyed giga RAM édeskevés a Win7-hez, akkor nézett rám furcsán, hogy ez biztos így van? Vagy amikor egy hétig tartott nekik egy port forward beállítása. De ugyanezen iskola weboldalában - amit 300 ezerért készítettek el, úgymond ajándékként - a beviteli mezőknél simán be lehetett írni lezáró tageket, meg akármilyen HTML, JS kódot.

Ami miatt a webfejlesztőkre mutogat midnenki, az igazából amiatt van, hogy egyrészt leginkább ők vannak szem előtt (weboldalt midnenki használ, de mondjuk egyedi desktop szoftvereket már kevésbé), illetve webfejlesztő cégből van a legtöbb. Amiből pedig sok van, ott sok lesz a kókler is. Egyáltalán nem mindegy, hogy valaki egy 2 alkalmazottat foglalkoztató sufnicégnél dolgozik egy közepes informatika érettségivel, meg némi ráragadt JS-tudással, vagy pedig egy nívós, komoly helyen, jókora szaktudás birtokában. Mindkettő hivatalosan webfejlesztő, holott nagyságrendbeli különbség van a tudásuk között. Csak ugye az emberek hajéamosak az egész szférát a gyengébb szereplő alapján megítélni.

2020. nov. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem az 1-nek nem sok fogalma van a programozásról, a webfejlesztésről meg pláne.
2020. nov. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
#6: A válaszait elnézve nem csak a programozásról nincs semmi fogalma.
2020. nov. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

"Miért vannak lenézve a webfejlesztők a szakmán belül?"

Vannak nagyon jó és vannak nagyon gyenge web fejlesztők. De az egész szakmát csak a sötét idióták nézik le en bloc.

2020. nov. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%

"Szerintem az 1-nek nem sok fogalma van a programozásról, a webfejlesztésről meg pláne."

Ne viccelj! Minden projectjéhez új programozási nyelvet fejleszt lyukkártyán!!! :D

2020. nov. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
4%
Amit felsoroltál az mind igaz asztali alkalmazásra is. Sőt. Bizonyos részek nehezebbek. Hardware és operációs rendszer függő is. A biztonság kérdése is nehezebb, mert egy webes alkalmazásba egyszer megírod, de egy asztalinál ha multiplatform akkor különböző oprendszerek alatt különböző biztonsági dolgok szükségesek, mert ami windows alatt jó az már linuxba biztonsági probléma.
2020. nov. 27. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!