Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók, akik a szakmában...

Programozók, akik a szakmában helyezkedtek el! Hány évesen kezdtetek el programozni?

Figyelt kérdés
Érdekel a dolog, mivel 16 vagyok és most fogtam neki. Nem túl késő?
2021. okt. 4. 12:40
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Én 8 éves korom körül kezdtem Basic-el Commodore 64-en. De nem számít, komolyan csak felnőttként kezdtem bele, addig csak próbálkoztam.
2021. okt. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
A kerdezo kerdesere valaszolva egyebkent nem, nem tul keso 16 evesen elkezdeni.
2021. okt. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Gábor Déneses kollégamiért kapta a lepontozást és beszólásokat? Tudom, hogy nem jó hírű intézmény, meg nem is egészen ez volt a kérdés, de azért megnyugtató lehet a kérdezőnek, hogy nem késő, ha más meg 42 évesen kezd el egy ilyen szakot.
2021. okt. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
38%

Azt írta, hogy biztonság akármi menedzser szakon végzett.

Ott még beleférhet a 42 éves start, a szoftveriparban 50 körül készülnek nyugdíjba a kollégák.

42 évesen belelállni egy ilyen történetbe totál esélytelen, emelett a vakló effektus iskolapéldája.

2021. okt. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
Nem 42 évesen kezdtem el programozni, akkor szereztem a diplomámat. 1986-ban kezdtem el Clipper-ben programozni. Az még a DOS-os időszak volt.
2021. okt. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%

"Ott még beleférhet a 42 éves start, a szoftveriparban 50 körül készülnek nyugdíjba a kollégák."


Melyik cégnél hiszik azt, hogy ők élsportolók vagy szépségkirálynők? :DDDDD 50 éves ember még bőven dolgozik 15 évet a nyugdíjig :DDD


Nevetséges.

2021. okt. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

24-es valoban erosen tuloz, de az igaz, hogy azert vannak, akik megengedhetik maguknak ebben a szakmaban, hogy 50 korul nyugdijba menjenek.

En pl. 31 eves vagyok most, 1.9 a havi brutto fizetesem, 1 milliot meg tudok takaritani havonta. Ez 20 ev alatt 240 000 000 Ft, tehat 51 eves koromtol kezdve mondjuk 30 evig havi 666 666 Ft-bol tudnek elni csak a megtakaritasombol.

Nyilvan van inflacio, varatlan kiadasok stb., de nyilvan a fizetesem sem marad 20 even keresztul ugyanannyi, illetve a megtakaritasomat sem hagyom a bankszamlamon inflalodni, hanem befektetem. Ezeket az egyszeruseg kedveert hagytam ki.

Persze nem ez az atlag, de van sok ilyen, jol fizeto cegeknel tech leadek, ML engineerek, engineering managerek, product ownerek stb. Raadasul ha kimesz kulfoldre, akkor meg egyszerubb a helyzet.

2021. okt. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
51%

24:

"a szoftveriparban 50 körül készülnek nyugdíjba a kollégák."


Ha jól keres valaki, játszhat az early retirement, de ez egyáltalán nem általános, és nem egy 50+ kollégával dolgoztam együtt. Az átlag nem azért fiatal, mert korán nyugdíjazzák magukat, hanem mert az elmúlt években jelentősen növekedett a szakmabeliek száma, és ez ilyen korfát eredményez.

2021. okt. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Szerintem az az ember, aki 50 éves koráig egy folyamatosan fejlődő technológiai eszközzel dolgozott, az nem fogja azt mondani, hogy mostantól nem érdekel. Annak van helye a pályán ilyen hosszan, aki élvezi a folyamatos tanulást. Nem egy nyugdíjkorú vagy annál idősebb szakembert ismerek, akik még most is tanulnak és élvezik. 42 évesen még sehol sincs a nyugdíj, kár ezen kattogni. Főleg, ha élvezed, amit csinálsz.


Annak, aki ennyire negatív szerintem más baja van. Vagy gyenge szakember és félti a helyét, vagy féltékeny, mert más mer váltani, ő meg a szrban ragadt, vagy csak simán rosszindulatú, mert úgy érzi, ő megteheti. Nem tudom, de egyik sem a másik emberről szól, hanem saját magáról.

2021. okt. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%

50 éves kora körül a legtöbb fejlesztő vagy följebb lép, vagy más irányba indul el, vagy bezárja a boltot és csak a hobbijának él.


Ezt a munkát 25 év alaltt elég szépen meg lehet utálni. Nem a programfejlesztést, hanem azt amit a munkahelyen várnak el az embertől.


Aki nem szakad el a billentyűzettől 25 aktív év után, azt én tudom sajnálni.

2021. okt. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!