Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Abszolút kezdőként hol érdemes...

Abszolút kezdőként hol érdemes nekikezdeni programozás tanulásának?

Figyelt kérdés
Szeretnék programozni tanulni, egyetemen pedig szükségem lesz majd C programozásra, illetve azt is tudom, hogy Visual Studio nevű programban kell majd ezt csinálni, úgyhogy azt letöltöttem, de nem túl egyszerű, illetve próbáltam keresgélni könyveket vagy valamit ami segít, de minden amit találtam úgy veszi, hogy már tudok programozni, és csak a C nyelvet kell megtanulnom. Van valami oldal vagy könyv, ami az abszolút nulláról, az alapoktól tanít kezdőket?

2017. febr. 12. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
2017. febr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez jól néz ki, van hasonló sorozat sima C-ről is?
2017. febr. 12. 12:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Amit az 1-es írt. És szerintem C# -t kell tanulnod majd. ;-)
2017. febr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2017. febr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Markovics Martin válasza:

[link]


Ebből gyönyörűen meg lehet tanulni mindent a C#-ról. Annyit tudnod kell, hogy tulajdonképpen a programozási nyelvek ugyan úgy működnek, ugyan úgy vannak bennük eljárások, elágazások, ciklusok (for, while, do-while) csak más a szintaktikájuk, a "nyelvtan"-juk. Több nyelvet is meg fogsz tanulni, de az adatbázist is nagyon kell vágni hozzá.

Mi suliban 10.-ben a pascallal kezdtük megtanulni a programozást, azonnal megszerettem, meg tanultam, aztán a nyáron elolvastam 2 vagy 3 óra alatt, és ugyan úgy írtam tovább a kódot, csak már C#-ban. Most már az is mondom, hogy meg tanulhattuk volna már alapból a C#-al is, mert egyrészt a pascal már ezer meg egy éve lefutott, mint nyelv, másrészt egy fikarcnyival nem nehezebb, sőt, még felhasználóbarátabb is, segít a kód írásban, lehet makrókat írni pl ha "cr"-nél 2xTab-ot nyomsz akkor kiírja a Convert.ToString(Console.Readline)) parancsot amit ha egy *változó=* mögé beírsz azonnal lesz egy adat bekérésed, és nem kell "feleslegesen" gépelned, hanem már ennyit is meg ír magától.


Ha érdekel a téma, kitudsz találni akár magadnak is valami célt, vagy programot (én egy neki ülésből 3 óra alatt leprogramoztam a Snake-t consolban és hibátlanul működött) akkor vágj bele és keress minél több forrást, egyrészt a kódhoz is, amiket esetleg nem tudsz (parancs neve + google, vagy amit akarsz csinálni + C programing + google), illetve feladatot is, majd azokból végül egyre nehezebbeket is. Az emelt infós érettségi feladatok is jók, de a PDF-ben is vannak amik a kifejtett részeket gyakoroltatják.


Ha megérted a programozás lényegét, hogy mi hogyan működik, és le tudsz seggelni vele 3 órát úgy hogy azt hiszed, hogy csak fél óra volt akkor nyomjad a témát és hajrá! Sok sikert!

2017. febr. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!