Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Eclipse-ben nem tudok #-et...

Eclipse-ben nem tudok #-et írni, mert az AltGr + X kombinációra vár valami mást is, a jobb alsó sarokban megjelenő Run gradle test üzenet alapján. A billentyűkombinációhoz nincs semmi rendelve a beállításokban, hogy tudom ezt megodani?

Figyelt kérdés
2021. okt. 23. 18:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Megsértettelek valamivel?
2021. okt. 24. 13:31
 12/15 A kérdező kommentje:

A Java-val most kezdek ismerkedni és csak hobbiból. Idővel szeretnék elhelyezkedni fejlesztőként, igen. Az IntelliJ dokumentációját megnéztem, és mivel még nem értek hozzá annyira, hogy megítéljem mennyire lesznek a későbbiekben fontosak számomra ezek az ingyenesből hiányzó funkciók, továbbá mert több tutorial videóban (2020-as videók) is Eclipse-t használnak, így e mellett döntöttem.


Csak akkor szoktam kérdezni, ha végképp nem találom a megoldást. Főleg olyan kérdésekre nem szeretek sok időt pazarolni, ami másoknak triviális mint például Neked, aki nálam sokkal jártasabb a témában, könnyen megválaszolható.


Elnézést, ha valamivel kellemetlenséget okoztam, tényleg nem állt szándékomban. Kérlek mondd el, hogy legközelebb jobban figyeljek rá.

2021. okt. 24. 13:45
 13/15 anonim ***** válasza:

11 nem sértettél meg, de egy olyan dolgot kérdezel meg tőlem, amit 2 perc megtalálni. Kérdésed van egy célszoftverről, ennek a szoftvernek van egy honlapja, ahol minden információ rendelkezésre áll. Ergo ha nem tudnám, én is onnan nézném meg. Én csak azt mondom, hogy ha ezzel akarsz foglalkozni, akkor az egész munkád / tanulási időd csak ebből fog állni: kapsz (jobb esetben) egy hibát, és fogalmad nem lesz róla, hogy mit kell csinálni. Mit fogsz tenni? Googlezol, dokumentációt olvasol. Fogd fel úgy, hogy ez az első lecke: eclipse vs intellij. Keress rá, olvass és győződj meg arról, hogy miket írnak.


Az eclipset régen használták, de manapság már mindenki intellijben fejleszt a cégeknél, tehát ez egy professzionális munkaeszköz. Vannak helyek ahol még valamiért, ki tudja miért eclipse van, de azok a cégek nem túl professzionálisak és nem hinném, hogy számítanának bármit is.

2021. okt. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Jól gondolom, hogy Te fejlesztőként dolgozol és sok kezdővel van dolgod?
2021. okt. 24. 14:16
 15/15 anonim ***** válasza:

14 ezzel foglalkozom, és bejártam azt az utat, amit mindenki más is, aki eltölt pár évet ebben a dologban. Akár hiszed akár nem mindenki ugyan onnan indul, ugyan azokba a gödrökbe esik bele (common pitfalls), ugyan olyan problémákkal küzd meg, bármely absztraktnak is gondold a helyzetedet.


A mindsetet kell megváltoztatnod, de ez nem a te hibád, majd belejössz. Mindig a probléma megoldása a lényeg, minden ide folyik vissza: van egy problémád, és megoldást kell találnod rá. Hogy fogod megoldani? Kérdéseket teszel fel. Mi a kérdés?... és így tovább.

2021. okt. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!