Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók, használtok...

Programozók, használtok Windows 10/11-et?

Figyelt kérdés
Nekem céges lenovo laptop van, amin Win 10 van rátelepítve. Átszerettem volna telepíteni Win7-re, de ehhez a modellhez a lenovo már nem is gyárt drivereket. Soha nem tetszett nekem a Windows 10, és most is azon morfondírozok mégis hogyan használhatnék valami mást helyette.
2021. nov. 2. 11:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem.

De nekem nem is Win7 a másik opció, hanem Linux.

2021. nov. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Windows 11-el nagyjából ugyanazt fogod kapni, mint a 10-el, csak más UI-val - nem lesz változás. Illetve lesznek gyerekbetegségek.
2021. nov. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Én inkább hobbi programozó vagyok és webes alkalmazásokat készítek linuxon. Korábban windows 7-et használtam.
2021. nov. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Igen. Saját gép 11, céges 10. Ezenkívül WSL-t is használom aktívan windowson belül.
2021. nov. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Céges gépeknél az a kérdés leginkább, hogy van-e windows specifikus program. Ha nincs, akkor egy klónozás után esetleg egy linux, de a driver ellátottság kérdéses lehet ott is.


Én próbáltam volna linuxot már a gépemre, de .. sajnos van egy windowsos program, amit nem biztonságos wine alatt futtatni és mivel szinte mindig kell, hogy fusson + nem erős a gép a virtualboxba telepítés szintén nem játszik.

2021. nov. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem, a sajat gepeimen Linuxot hasznalok, a ceges laptopom pedig Macbook.
2021. nov. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Nálam ugyanaz, mint 6-osnál.
2021. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Hát én nyáron tértem át linuxra, nagyon nem bántam meg.

Fejleszteni viszont windowson is ugyan úgy tudtam, nem amiatt váltottam. Illetve rengeteg programozó tanárom használ win 10-et, meg gondolom már 11-et, egyszerűen őket a linux nem fogja meg... Nincs kőbe vésve hogy linuxot kell használj ha "igazi informatikus" akarsz lenni, csak egy adott lehetőség :D

2021. nov. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem, sajáton is és cégesen is linuxok futnak.
2021. nov. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem. A programozók kizárólag OS/2 Warpot vagy BeOS-t (Haiku) használnak.. :P

Minden programjuk csak e rendszereken fut. ;)

2021. nov. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!