Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók, használtok...

Programozók, használtok Windows 10/11-et?

Figyelt kérdés
Nekem céges lenovo laptop van, amin Win 10 van rátelepítve. Átszerettem volna telepíteni Win7-re, de ehhez a modellhez a lenovo már nem is gyárt drivereket. Soha nem tetszett nekem a Windows 10, és most is azon morfondírozok mégis hogyan használhatnék valami mást helyette.
2021. nov. 2. 11:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
44%

Furcsa, hogy itt repültek az operációs rendszerek ide-oda, mintha ezen múlna-vagy-bukna valami is.


Én mindig azt a rendszert használom, ami éppen az adott számítógépen van.


VAGY, ha szükségem van egy olyan programra, ami csak és kizárólag egy operációs rendszeren található (aminek nem nagy a valószínűsége), akkor azt.


Tehát alkalom szüli a tolvajt!

2021. nov. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11

Attól függ, mire. Ha csak Androidra fejlesztesz, akkor mondjuk az IDE mindent megold helyetted, így lényegtelen az OS. Minél több mindennel foglalkozol, minél inkább devopsos feladatokat végzel el, annál inkább előny a Linux és az általa elsajátított tudás. Meg ha a végeredmény Unix környezetben fog futni, akkor is egyszerűbb ellene Linux alól fejleszteni. Akár buildelned kell, akár dockerezel, akár csak ha van bármi shell script a kódban vagy a deployban.

2021. nov. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Win 10/11-et egészen biztos, hogy még jó ideig nem fogok használni.


Minden mást igen. DOS/W98/XP/WIN7/LINUX/FREEBSD

Utóbbi kettőt nem kedvelem.

2021. nov. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Programozás szempontjából majdnem teljesen mindegy, hogy milyen oprendszered van.

Amúgy meg szokj hozzá, az elején nekem se tetszett a win10, de ez van, lépést kell tartani.

A VS 2022-nek már win10 lesz a minimum op.rendszer.

2021. nov. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!