Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Polkorrekt azt mondani interjú...

Polkorrekt azt mondani interjún, hogy azért váltanék, mert a jelenlegi munkakörömben nem fejlődök (lent)?

Figyelt kérdés

Túl hosszú volt.

Szóval túl szerteágazó, nagyobb hányadban vannak jelen a nem kódolós, hanem rendszerüzemeltető, devops munkák. Egyfelől engem a kódolás érdekel igazán (aminek, oké, velejárója a tesztelés, doksizás). Másfelől oké, hogy devops, de abba se pillantunk bele egyébként annyira, hogy beletanuljunk. Szóval sokminden van, mégsincs semmi sem.


Ez őszintén elmondható, vagy a jelenlegi munkaadó leszólásának számít és kerülendő?



Az a baj, hogy amennyi ideje "szoftverfejlesztő" munkakörben dolgozom, annyi idő alatt lassan lehetnék medior akár. Mégis a nulla kilométeresekkel egyenlő a tudásom a fentiek miatt.


2021. nov. 2. 14:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Mondhatod nyugodtan. Viszont az utolsó pár sor alapján az jön le, hogy csak a munkától várod a fejlődést, ez pedig nem lesz annyira szerencsés. Főleg, hogy mindenhol a hobbid a munkád mentalitás a trendi most. Kell képezned magad munkán kívül is.
2021. nov. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ja-ja-ja, jól mondja az #1-es hozzászóló, a fejlődés sohasem a munkádtól függ, hanem tőled.
2021. nov. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy én kifejteném az interview-n a dolgot. Mert ha csak annyit mondasz, hogy nem fejlödsz, akkor úgy is gondolhatják, hogy 'ha már megtanultál mindent amit itt lehet, felmondasz'. Pedig az a helyzet, hogy egyszerüen nem abban akarsz fejlödni, amit a jelenlegi munkád kínál.
2021. nov. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Az a tapasztalatom, hogy az egyéni tanulás fel sem ér a munkahelyihez. Hosszú távon talán amúgy nyílt forráskódú projektekbe csatlakoznék talán szívesen. Most még tanulok, szerzem a felsőfokú végzettséget is a szakmához, így hobbiprojektezés ritkán fér bele.


Programozási nyelvet vagy nyelveket tanulnék szívesen mélyebben, design patternek, unit teszt keretrendszerek, unit testing am-block, best-practice-k, mindenféle framework-ök. Ezekben mélyednék el szívesen és a jelenlegi helyemen tuti nem fogok. Nagyon pici része kódolás és akkor sem mély szinten.

2021. nov. 2. 15:01
 5/19 anonim ***** válasza:
Soha nem korrekt szidni az előző helyet. Találj ki más érveket, mondd, hogy kihívásokat keresel, stb. előre nézz! Hátrafelé vagy jót vagy semmit!
2021. nov. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek, de ezen a ponton az a véleményem, hogy akkor ne kérdezzenek rá (de fognak tuti).
2021. nov. 2. 15:55
 7/19 anonim ***** válasza:

"a hobbid a munkád mentalitás a trendi most"

Hogy én ezt hogy utáltom (és utáltam mindig is). Mármint ettől még igazad van: csak maga a jelenség borzalmas.


A hobbi az hobbi, a munka pedig munka. Igen, kell természetesen fejlődni (változatos projekteken keresztül, remek, valóban senior szakemberek között) esetleg cég által fizetett továbbképzés/tanfolyam keretein belül. (Itt nem a végzettségre gondolok, hanem kifejezetten szakirányú továbbképzésre.)

Ellenben falnak megyek ettől a hozzáállástól, hogy a napi 8+x óra után, mikor hazaértem, fáradtan, szeretnék a családdal lenni vagy kikapcsolódni, vagy épp VALÓDI hobbival foglalkozni (makett építés) akkor még álljak neki továbbképezni magam, a saját szabadidőmet feláldozva, újabb órákat eltöltve azzal amivel egész nap foglalkoztam, mindezt azért, hogy a munkáltatóm profitáljon belőle.


Köszi nem. :)


SOHA nem választanék olyan munkát, ami a hobbim vagy épp fordítva, mert így születnek azok a munkamániás emberek, akik bár sikeresek a szakmában, de életük az nincs.


(Kiemelném: hogy itt nem arról van szó, hogy az ember ne akarjon fejlődni! Sőt! Csak nem mindegy mikor és hol.)

2021. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
Az interjú nem gyónás. Az állásinterjú lényege, hogy felvegyenek egy új munkahelyre. Lehet ez ellen lázadni, gyakran látom ezt a hozzáállást, de ezzel csak magadnak ártasz, másnak nem. Döntsd el mit akarsz és tegyél érte! Ha eléggé akarod, megtanulsz csendben is lenni, ha nem, akkor meg látod majd a következményét. Én nem veszek fel olyan embert, aki szidja a korábbi cégeit, mert nincs rá szükségem, hogy 3 év múlva minket szidjon. Ez van a szemben ülő fejében. A tiédben meg a marha nagy elvek és az indokolatlan önbizalom.
2021. nov. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nincs semennyi önbizalom, pláne úgy, hogy nem volt eddig olyan szakmabeli munkahelyem, ahol fejlődhettem volna.


Miért jobb egy betanult benyalós szöveg?

2021. nov. 2. 16:35
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem mondtam betanult benyalós szöveget. Azt mondtam, hogy ne szidd az előző munkáltatód meg a céget, mert normális ember nem vesz fel előre látható problémát. Ha neked ez is gond, akkor ne lepődj meg, ha nehezen lesz új munkád.
2021. nov. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!