Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Polkorrekt azt mondani interjú...

Polkorrekt azt mondani interjún, hogy azért váltanék, mert a jelenlegi munkakörömben nem fejlődök (lent)?

Figyelt kérdés

Túl hosszú volt.

Szóval túl szerteágazó, nagyobb hányadban vannak jelen a nem kódolós, hanem rendszerüzemeltető, devops munkák. Egyfelől engem a kódolás érdekel igazán (aminek, oké, velejárója a tesztelés, doksizás). Másfelől oké, hogy devops, de abba se pillantunk bele egyébként annyira, hogy beletanuljunk. Szóval sokminden van, mégsincs semmi sem.


Ez őszintén elmondható, vagy a jelenlegi munkaadó leszólásának számít és kerülendő?



Az a baj, hogy amennyi ideje "szoftverfejlesztő" munkakörben dolgozom, annyi idő alatt lassan lehetnék medior akár. Mégis a nulla kilométeresekkel egyenlő a tudásom a fentiek miatt.


2021. nov. 2. 14:06
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen értem szidásnak, ha annyit mondok, hogy sok a devops és az egyéb, ezért kevés a konkrét kódolás. Persze nem tudom, ki mibe mit lát bele.
2021. nov. 2. 16:57
 12/19 anonim ***** válasza:
9%

"Sokminden van, mégsincs semmi sem."

"A jelenlegi munkakörömben nem fejlődök."

" amennyi ideje szoftverfejlesztő munkakörben dolgozom, annyi idő alatt lassan lehetnék medior akár"

"a nulla kilométeresekkel egyenlő a tudásom"

"a fentiek miatt"


Nem amiatt, de ez már részletkérdés.


Csupán csak ezeket nem mondanám egy interjún abból, amiket eddig elmondtál.

2021. nov. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Azért nem gondolod, hogy ezt, így elmondanám, nem pedig csak nektek írtam le ide?


Azt viszont igen, hogy sok egyéb van és inkább kódolnék. Hát nem tudom.

2021. nov. 2. 17:20
 14/19 anonim ***** válasza:
Én kizárólag azt hallottam eddig, hogy előző munkahelyed sosem wzabad szidni, részben téged is minősít. Pozitív szemlélettel kijelented, hogy szép volt, jó volt, de most már másban látsz perspektívát.
2021. nov. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Egyébként 7-essel értek egyet. A munkahelyen kell fejlődni, otthon élni kell, élményeket gyűjteni, sportolni. De ő szebben is leírta.


Ha azt várják el, hogy főállású munka és egyetem mellett leüljek magamtól tanulni, akkor én nem akarok dolgozni ott.

De ahol most vagyok, ott se várják vagy várták el és az új cégek is nagyobb lélegzetvételű sulis beadandókra kérdeznek rá inkább.

2021. nov. 2. 17:22
 16/19 anonim ***** válasza:
Én ezt saját magamtól várom el. Meghalok, ha nem fejlesztem magam pluszban, ott lenne vége az életemnek kb. 40 éves leszek lassan, de én még nem hagytam abba a tanulást, még 1 olyan év se volt az életemben, hogy épp ne olvastam, tanultam, gyakoroltam volna, sőt, végig egyetemre is jártam, mert ezt is fontosnak tartom. Van ám életem, hobbim, gyerekeim is, és kapaszkodj meg, még fejlődök is. Nem azért, mert a főnököm elvárja, hanem azért, mert belső igényem van rá.
2021. nov. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Hosszú távon lehet, hogy én is ilyen leszek, amúgy szeretek tanulni. De most az egyetem egy kicsit túlzás, utána (diploma után) pihenni kellene. Illetve a nyelvtanulás is sürgős, az angol nem 100%-osan kommunikációs szint és kellene egy német is.
2021. nov. 2. 21:06
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amit leírtál az teljesen korrekt. Nem szidod az előző munkahelyed, nem azért stagnálsz, mert lusta vagy, egyszerűen arról van szó, hogy az adott munkakör neked nem felel meg, mert te egy fejlesztéscentrikusabb munkakört akarsz. Ebben szerintem semmi gáz nincs, ez teljesen korrekt.
2021. nov. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
6%

"Nem azért, mert a főnököm elvárja, hanem azért, mert belső igényem van rá."

És ki a francot érdekel?

2021. nov. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!