Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Veszprém megyében pályakezdőké...

Veszprém megyében pályakezdőként, 0 tapasztalattal melyik céghez érdemes jelentkezni, ahova esély van rá, hogy fel is vesznek?

Figyelt kérdés

Júniusban államvizsgáztam programtervező informatikus szakon, családi okok miatt szeptember legvégén tudtam elkezdeni állást keresni. Tapasztalatom szinte semmi, csapatban idáig nem dolgoztam (egyetemi projekteken kívül, ami 2 volt összesen), ezért nem nagyon vesznek fel sehova. Kereset szempontjából éppen ezért semmilyen elvárásom nincsen, 200.000 bruttóért is dolgoznék, de sehova nem vesznek fel.

Van olyan cég Veszprém megyében, ahova így el lehetne menni, vagy inkább keressek másik szakmát?



2021. dec. 8. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azok a cégek ahova kellenél Pesten vannak. De jelenleg home office van és később is hibrid lesz, tehát nem kell minden nap bejönni, a helyközi busz/vasúti bérletet állják.
2021. dec. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés, #1 vagyok: nálunk például dolgozik fejlesztő Egerből.
2021. dec. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdőként is jelentkezhetsz programozói állásra, csak tényleg tudnod kell programozni. Én az alap egyetemi végzettséget kevésnek érzem, ha mellette önállóan és végeztél projecteket, akkor ér valamit.
2021. dec. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, az a baj, hogy egyrészt 5 év alatt végeztem el az egyetemet, (mert anyagi helyzet miatt hétvégén, sokszor hétköznap is dolgoznom kellett, sajnos nem a szakmámban és önéletrajzban az 5 év rosszul néz ki), másrészt nem nagyon van még itthoni projektem. Csak az 5-ös szakdogám meg egy szakmai gyakorlatos projekt. De egyébként azt nem értem, hogy minimálbérért sem alkalmaznak, pedig van 2 olyan ismerősöm, akik nálam rosszabbak és őket felvették elég jó fizetéssel.
2021. dec. 8. 16:42
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha irónikus akarnék lenni, akkor azt mondanám, azoktól kellene megkérdezni, akik diploma nélkkül is megkeresik a nettó 800 000 forintot, de a valóság ennél azért szigorúbb.


Minimálbérért ne menj el, ne is ajánlkozz, mert azt hiszik, azért éred be annyival, mert annyit is érsz.


Próbálj meg fővárosi cégekkel, vagy alapítványokkal kapcsolatba kerülni.

A CV-dben említsd meg a jelesre sikeredett szakdolgozatodat is, valamint tégy említést arról a területről, ami tetszik. Specializáció.

Valami referencia munkát kellene, hogy csinálj és azt saját weboldalra TLD tedd is fel.

2021. dec. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

NEM REKLÁM, HANEM VÉLEMÉNY!


Készíts egy önéletrajzot és oszt meg a fejvadászokkal (munkaerő közvetítők). Én a Bluebird-et szerettem, mert rengetegen vannak és nagyon segítő készek. Nekem pl. a CV-et is véleményezték és javítandót is mondtak rá, hogy úgy osszem meg velük. Mindezt ingyen teszik.


Mikor megosztottam velük a CV-m vagy 5-en kerestek meg 3 nap alatt, amiből lett 4 céges interjú.


Azért is ingyen, mert a fejvadászok úgy működnek, hogy a cég keres embert, így "felbérel" fejvadászokat, hogy keressenek neki munkaerőt. Tehát a cég fizet érted, nem te a munkáért.


[link]

Egy próbát megér. :) És fix pesti munkáltatód lesz, ha össze is jön valami. :)

2021. dec. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Continentál Veszprém.
2021. dec. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Continental-ba csak akkor vesznek fel, ha ott csináltad a szakmai gyakorlatot. Illetve esetleg akkor, ha dolgozik ott ismerősöd vagy rokonod. Valeo-ba most jelentkeztem, oda pályakezdőként elvileg esélytelen, de majd kiderül. Más cégekhez az álláshirdetések alapján legalább 1-3 év gyakorlat kell.
2021. dec. 12. 18:49
 9/11 anonim ***** válasza:

"álláshirdetések alapján legalább 1-3 év gyakorlat kell"

Ezeket ne vedd sose szó szerint.


Ezt érsed úgy, hogy releváns. Ha otthon aktívan programoztál 2 évet, az releváns 2év.

2021. dec. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

"Ha otthon aktívan programoztál 2 évet, az releváns 2év."


LOL x LOL

2021. dec. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!