Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy így miért nem jó PHP-ban?

Egy így miért nem jó PHP-ban?

Figyelt kérdés

Van egy weboldal ami kilistázza az adatbázisban szereplő termékeket. Viszont a weboldalon lehet szűrni, ezt úgy oldottam meg hogy tettem egy <select>-et és ott felsoroltam a termékeket, majd egy gombot mellé.

És ehhez jön egy PHP kód az alábbi metódussal:

->ha történik gombnyomás

{

-->ha a kiválasztott elem zöldség => listázza a zöldségeket

-->ha a kiválasztott elem gyülömcs => listázza a gyümölcsöket

}

->különben listázza az összes terméket


Ez odáig működik, amíg nem csak a gyülömcsöket szeretném kiválasztani, mert arra nem szűr hanem minden terméket felsorol. IF helyett ELSE feltétellel is próbáltam, úgy sem működik. Az SQL amivel szűrök szintén jó önmagában szűr, a kódolással sincs baj, csak a fent leírt metódus nem akar működini.


Az ilyen szűréseket hogyan érdemes megoldani PHP-ban?



2021. dec. 9. 15:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Közben meg lett, a gyümölcsöknél úgy szűrtem SQL-ben hogy "not like 'zöldség'" (kizárásos alapon mivel csak ez a két termék van). De ha direktben szerveren futtatom az SQL-t úgy ezzel a módszerrel is működik.
2021. dec. 9. 15:55
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy jól értem amire gondolsz, de ez azért nem működik, mert a PHP real time működik így nem tudja azt ellenőrizni, hogy megnyomják éppen a gombot. Ahhoz valamilyen javascriptes megoldás kell. Be tudod küldeni POST adatként vagy GET-ként gombnyomáskor, hogy a szűrőmező "zoldseg" vagy "gyumolcs" vagy "zoldseg,gyumolcs" vagy "(none)" értéket vett fel és annak megfelelően újragenerálni az oldalt. Tehát nem a gombnyomásra kell feltételt írni, hanem a kapott POST vagy GET adatra.
2021. dec. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

*nem real time működik

*javascript kell, ha nem akarod újratölteni az oldalt

2021. dec. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

ezt case-zel csináld


switch(szuro) {

case "zoldseg" :

listázza a zöldségeket

break;

case "gyumolcs" :

listázza a gyümölcsöket

break;

deafult :

listáz mindent

break;

}


a selectorban legyen három opció: minden, zöldség, gyümölcs, a default legyen a minden


ha meg tudod oldani, akkor javascripttel csináld, vagy jqueryvel

igazabol gomb se kell, mert onchange tudsz tenni funkciót, ami ajax-szal lehívja az adatokat

2021. dec. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
OnePage alapon, kiküldesz mindent a böngészőbe és JS szűröget.
2021. dec. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
#5 nem jó irány. oké, ebben az esteben jó, de a való életben a backend dönti el, milyen adatokat ad ki.
2021. dec. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, közben az a megoldás is jó lett amit alkalmaztam, csak az sql parancsban a 'not like' kifejezést nem szerette valamiért.
2021. dec. 9. 16:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedvencem map üzenetem, mert megejtettem a OnePage dolgot. :D 5. voltam. Szinvonal. :) Csak mert nem ismeri az Angular-t, React vagy VueJS-t. Hupsz. ;)


Hierogrifák meg Indiai nyelvre fordíttam google transelate-el a fun kedvéért. :D Íme az üzenet:


"""

Végre :D


*BUDOS SZOT NEM ERTEK BELOLE!!! TILTALAK!!! T


* * क्योंकि भारतीय प्रोग्रामर अच्छे हैं। :)

* *

* * * FOGADNI MERNEK RA HOGY INDIAN KODER VAGY!! MELYIK AGYHALOTT AKADEMIAN TANITOTTAK AZT NEKED HOGY JAVASCRIPTELD SZET AZ OLDALT??? ES AKINEK LE VAN TILTVA AZ HOGY HASZNALJA UTAN??

"""

2021. dec. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A javascript megemlítése miatt én is kaptam privátot. De könyörgöm, 2021-ben élünk... A fószer gondolom valami 90-es éveiben járó konzervatista illető lehet.
2021. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem én küldtem az üzemeteket, de köszi mindenkinek, leeht mégis JS-re át írom :)
2021. dec. 9. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!