Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 2022-ben, programozásnál...

2022-ben, programozásnál mégis mit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, sokan tettek már fel hasonló kérdést... Milyen területet, nyelveket javasolnátok nekem? Algoritmusok-, prog-, OO-, SQL alapjai megvannak. Mégsem bírok dönteni. Tudom, van frontend(FE), backend(BE), fullstack(FS)... Illetve manapság a web felé tendál a világ. A FE-vel lenne logikus kezdeni, viszont őszintén szólva nem mozgat meg az, hogy ezt+azt tegyem 50 pixellel arrébb, változtassak betűtípust, színezzem át... sőt, inkább rosszul lennék ettől. (Elnézést minden FE fejlesztőtől, senkit sem akarok megbántani, nyilván nem ennyi az egész történet, tudom ezt most eltúloztam.) A BE már inkább tetszene. De ott is mit? :) Azért írtam, hogy FE-vel lenne logikus kezdeni, mert (szerintem) abban gyorsabb/könnyebb elhelyezkedni, utána pedig vagy megszeretem, vagy nem -> és akkor váltok BE-re, vagy FS-re.

Szóval konkrét dolgok érdekelnének, hogy ki mit gondol? Illetve, ha most kezdene karriert építeni, akkor mit választana?

Előre is köszönöm!



#programozói karrier #milyen programozási nyelvet tanuljak
2021. dec. 12. 23:02
 1/6 anonim válasza:
50%

Javaslom neked a Cow programozási nyelvet.

[link]

2021. dec. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En vitatkoznek vele, hogy a web fele tendal a vilag 15 eve valoban igy volt. Ma mar a weblapok nagy reszeg osszerantjak valami frameworkbol. Meg mar amugy is rengeteg ceg stb. nem is csinal sajat weblapot, hanem szimplan csak a kozossegi oldalakon van jelen. A nagyobb portalok meg amik porognek, ott a backend fejlesztesben vannak szep kihivasok, de ott meg gyakorlatilag service-eket irsz, kb. eszre se veszed, hogy webet fejlesztes.

Ha mar nagyon egy trendet kene megnevezni, akkor en inkabb a mobil appokat mondanam.


De amugy inkabb az MI, a robotika a jovo.

2021. dec. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod, kedves #2-es.

Tudnál kérlek nyelveket és valamiféle irányt adni a felsoroltakhoz (webes backend, MI, robotika)?

Az adatelemzésről mit gondolsz?

2021. dec. 13. 23:25
 4/6 A kérdező kommentje:
A mobil kimaradt. :)
2021. dec. 14. 00:12
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Az adatelemzesnek is a Big Data dolgok elegge jol mennek. Keress ra ezekre a temakra neten. Vagy csinalj valami Udemy course-t. Esetleg a Udacity-nek vannak jo kurzusai.


De ha mar mindenkeppen egy nyelvet is szeretnel hozza, akkor a Python az, ami a legtobb kapcsolodo teruleten jatszik.

2021. dec. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A frontend programozás manapság már nem arról szól, hogy színezel meg pixeleket pakolsz, az a designer dolga.
2021. dec. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!