Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meg akarok tanulni programozni...

Meg akarok tanulni programozni. Nem tudok SEMMIT. Hol érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Annyi, de annyi anyag van már a neten,hogy elveszek a sűrűjében. Hogyan vágjak neki?

Illetve szerintetek meg tudom tanulni,ha nagyon kitartó vagyok? Hülyének tartom magam, de ez jem tántorít el. :D



2021. dec. 14. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Manapság tényleg iszonyat sok anyag van fent a netten, de 90% -a egyből a sűrűjébe dob, és alap dolgok maradnak ki, amik nehezítik hogy megtud tanulni - érteni a működését a komplexebb rendszerekének.

Ha van lehetőséged, én mindenképp azt javaslom, hogy valamilyen oktatás - tanfolyam segítségével kezd az alapoktól.

De ehhez először nem ártana eldönteni, mit is akarsz programozni, mire, milyen platformra akarsz fejleszteni.

Aztán annak a roadmapján végig menni.

2021. dec. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezdd a Pythonnal, egyszerű, könnyű megtanulni, népszerű, el lehet vele helyezkedni. Sok sikert, kitartást kívánok Neked.
2021. dec. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2: a Python szerintem is jó kezdésnek, már csak azért is mert megköveteli a behúzások helyes - szép formáját.

Ez pedig segít elkerülni, hogy ömlesztett trehány kódot gyártson. :-)

2021. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 Helyes meglátás, köszönöm szépen.
2021. dec. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Az ált.isk. 1.osztályában... :P
2021. dec. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Codegym. Én a javát kezdtem el, bár azt mondják, hogy nehéz, de ez engem nem érdekelt. Youtubon van egy 100 részes magyar videósorozat is.
2021. dec. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha letöltöd a codegym alkalmazást, el tudsz olvasni mindent. Egyébként egy idő után fizetős
2021. dec. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 lcb válasza:
A Műszaki egyetem egyik informatika szakának bevezető programozási anyaga bárki számára elérhető az [link] -oldalon, ez a python nyelvet és a programozás alapjait, mint ciklusok, ki és bemenet, rekurzió... fogja megismertetni. Az anyagot, a BME volt, már-már legendásan jó tanárja Czirkos Zoltán dolgozta ki, az előadások jegyzete könnyen követhető, gyakran jól passzoló példákkal van átfogalmazva egy absztrakt működés. Nekem élmény volt ebből tanulni.
2021. dec. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!