Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Javascriptben van olyan...

Javascriptben van olyan lehetőség hogy felveszek 5 p taget azonos idvel 5 p taget különböző tartalmat adok meg ( pl 10,11,12,13,14) és ezt valahogy javascriptben eltárolom egy változóban tömbként?

Figyelt kérdés
2021. dec. 16. 20:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Persze úgy gondoltam hogy a htmlben veszem fel az 5 p taget
2021. dec. 16. 20:16
 2/6 anonim ***** válasza:

Megtudod, igen. Adsz mindegyik p tagnek egy id-t, és kiolvasod belőlük az értéket:

<p id="id1">11</p>

Javascript:

const id1Obj = document.querySelector("#id1")

console.log(id1Obj.firstChild.nodeValue)


De akkor én már inkább a szerveroldalt javasolom. Tanulj PHP-t!

2021. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ok köszi, most kezdtem csak a javascriptet, html css úgy ahogy megy de ahogy egyre komolyabb oldalakat írok egyre inkább kell a JS. Phpt nehezebb nek tartom majd a js után...


<p id="id1">11</p>

<p id="id1">12</p>

<p id="id1">13</p>


Javascript:


const id1Obj = document.querySelector("#id1")


console.log(id1Obj.firstChild.nodeValue)


Így próbáltam, de ugyan úgy csak a legelső p taget tudja kiirni másik 2 nem tárolódik a változóban, document.getElementById("id1").innerHtml -kóddal is kibírtam nyerni az első p tag tartalmát de a többit nem tárólja...

2021. dec. 16. 21:54
 4/6 anonim ***** válasza:

id attribútumból csak egy lehet az egészben. Használj classt vagy name attribútumot esetleg.

ID az mindenképp egyedi, minden más esetben szabálytalan.

2021. dec. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A HTML-ben felvehetsz 5 különböző bekezdést (<p> és </p> címkék közé), de azoknak különböző egyedi id attribútummal kell rendelkezniük - a szabvány szerint:

"When specified on HTML elements, the id attribute value must be unique amongst all the IDs in the element's tree and must contain at least one character."

[link]


Ami azonos lehet, az például az osztály (class attribútum).


Az így létrehozott bekezdéseket Javascriptből lekérdezheted document.querySelector()-ral/document.querySelectorAll()-lal, document.getElementById()-val, document.getElementsByClassName()-mel, majd az innerText tulajdonságát felhasználva kigyűjtheted az adott elem tartalmát - itt egy példa a megvalósításra:

[link]

2021. dec. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem nagyon köszi
2021. dec. 17. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!