Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztő és tesztelő...

Szoftverfejlesztő és tesztelő erettségire épülő 2 éves képzés mennyire piacképes?

Figyelt kérdés

Mennyire könnyű vele elhelyezkedni és mekkora fizetésre lehet számítani felsőfokú végzettség nélkül? Főként vidéken.

Nyelvvizsgám van.



2021. dec. 18. 18:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
El lehet vele helyezkedni, de előrehaladáshoz mindenképpen kell mellé valamilyen továbbképzés, diploma vagy hasonló. Ezt sokan nehezen tudják munka mellett megcsinálni.
2021. dec. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Fizetésben mire lehet számítani ezzel a végzettséggel?
2021. dec. 18. 18:31
 3/14 anonim ***** válasza:
8%

Nem lehet vele elhelyezkedni!

Ugyanezt a szakot végeztem, pontosabban majdnem ugyanezt.

Az osztályból kb senki nem tudott elhelyezkedni vele, egyedül talán én, de én sem ennek köszönhetően.


Vidéken meg még rosszabb a helyzet.

A nyelvvizsga semmit nem ér, a nyelvtudás számít!

2021. dec. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgát nyilván tudásra adnak. Kifejtenéd, hogy miért nehéz elhelyezkedni? Nem volt elég jó az oktatas vagy kevés ez a végzettség?
2021. dec. 18. 19:47
 5/14 anonim ***** válasza:
43%

@19:21


Akkor valamit te csináltál szarul, vagy a tanáraitok voltak szarok, mert én ismerek embert aki ilyet végzett és az EPAM-nál dolgozik. Más kérdés hogy alapból is egy nagyon gyógyis csóka és keményen fejlesztette magát önszorgalomból is, nem csak a kötelezőt biflázta be.

2021. dec. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

én 8 éve dolgozom főállásban diploma nélkül

van OKJ-s papírom, de a legtöbb helyen nem a papírt fogják nézni, hanem a tudást és ami még fontosabb a lelkesedést, érdeklődést és persze mennyire vagy képes fejlődni

2021. dec. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és segítőkész válaszokat mindenkinek. Még annyit tudnátok segíteni, hogy kezdő fizetés kb mennyi lehet? Minimálbér vagy több annál?
2021. dec. 18. 20:59
 8/14 anonim ***** válasza:
32%

"Nyelvvizsgát nyilván tudásra adnak."


Igen, csak fél év, 1 év, pár év után, ha nem használod a tudásod, kb ugyanannyit ér, mintha nem is szerezted volna a papírt. Élő példa én vagyok, meg a csapattársaim akik voltak a tanfolyamon, szintén így vannak vele. Nyugodtan értékeljetek le, mert leírtam a valóságot! A munkáltatónak nem a lényeg, hogy a papírt lóbáld, hanem, hogy folyékonyan beszélj egy külföldivel, vagy egy angol munkatárssal!



"Akkor valamit te csináltál szarul, vagy a tanáraitok voltak szarok, mert én ismerek embert aki ilyet végzett és az EPAM-nál dolgozik."


Aha, értelek, nálunk a közel 30 emberből 28 nem tudott elhelyezkedni, 1 fő, aki már korábban is ebben dolgozott, ő most is dolgozik, meg én vagyok a másik tag, aki elhelyezkedett. Erre azt mondani, hogy el lehet vele helyezkedni? Nyilván aki még tanul rá ezt azt, az már más kérdés. De, ha jól látom a kérdés, az volt, hogy EZZEL a képzéssel el lehet-e helyezkedni. Ha azt kérdezték volna, hogy általános iskolával el lehet-e helyezkedni mérnökként, akkor a válasz: NEM, de ha még tanul mellé sok mást is, akkor talán igen.


"Kifejtenéd, hogy miért nehéz elhelyezkedni? Nem volt elég jó az oktatas vagy kevés ez a végzettség?"


Azért, mert egy ilyen OKJ-n mindent IS tanítanak, végül semmihez sem fogsz érteni rendesen, a tanárok is olyan szaktudással tanítanak, mint egy betanított munkás. Nálunk én jobban tudtam a tananyagot diákként, mint a tanár. A tanár CSS-t tanított például, de fogalma nem volt, hogy van ilyen, hogy flexbox, vagy Javascripben a kőkorszaki javascriptet tanította, ES6-ról még csak nem is hallott. Akkor ezek szerint én vagyok a hülye? Nem baj, nyugodtan értékeljetek le, ez is pontosan mutatja, hogy kik járnak ide Gyakorikérdésekre.


És ismét leírom, hogy ez a végzettség = KUKA! Legalább 10 állásinterjún voltam az elmúlt időszakban, SEHOL nem kérték a papírt egy webfejlesztő álláshoz, az esetek 100%-ban a TUDÁST nézik! Nem érdekli őket, hogy Udemy-ről meg Youtube-ról tanulsz meg minden fontos dolgot, vagy egy OKJ-ről. A lényeg, hogy tudd azokat a skilleket, amiket kérnek! Nyilván itt most webfejlesztésről beszélek. Vannak olyan spéci helyzetek, amikor indokolt a diploma, meg a felsőfokú végzettség. Például ahol mesterséges intelligenciát kell programozni, meg komoly matektudás kell, oda komoly végzettség is kell, de az esetek nagyon nagy többségében a webes fejlesztésre keresnek embereket.


Na és akkor most gyerünk, nyomjátok Gyakorikérdéses keménygyerekek a piros X-et! Úgyis attól vagytok olyan kőkemények!

2021. dec. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

#8:

én amikor elvégeztem az OKJ-mat 18-20 éves korom között, akkor már 4 éve kezdtem programozni (magamtól, nem suliban) és már volt előtte 1 szakmám ilyen irányban (érettségi mellett fizetőset letoltam amiből nem OKJ-ztam, mert akkor az ingyenes ugrott volna)


szóval az állami oktatásban az OKJ-n kb 30-ból nálunk is jó, ha azt mondom, hogy 4-5-en tudtunk volna elhelyezkedni a szakmában

és ez nem azért ennyi, mert xar volt az anyag, vagy a diákok voltak hülyék!

szimplán a legtöbb nem értette meg az anyagot, csak a suliban foglalkozott vele, nem érdekelte annyira, hogy otthon tolja

szóval ilyen lelkesedéssel és tanulással nem csodálom nálad sem, hogy ennyien képtelenek ebben dolgozni!

ezek az emberek akik csak a suliban foglalkoznak vele, ha kikerülnek a szakmába, akkor ott elvéreznek! hogy miért? mert nem fejlesztik magukat, nem lelkesek, nem akarnak tanulni, hanem ami belefér a 8 órába azt tolják és kész!


nálunk is, amikor új dolgot kellett tanulnom pl bootstrap, akkor munkaidőben toltam, de mellette még otthon is beleöltem pár órát, mert ez olyan, mint az iskolában, hogy "nem az iskolának tanulsz, hanem magadnak" munkahelyen ugyanez a felállás

persze ez úgy a legjobb, ha a munkahelyen is bele tudsz tolni a napi 8 órából párat, vagy hetente-havonta van X óra amit csak erre fordíthatsz (nálunk anno a péntek 4 óra mindig arra volt, hogy képezzük magunkat egy listából kiválasztott területen, persze ha nem voltál nagyon terhelve)

2021. dec. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

#9


Igen, azzal egyetértek, hogy nagyon sok embert nem érdekelte a képzés, akik jelentkeztek ide, azzal is, hogy otthon nem képezték magukat, csak max iskolai szinten valamelyest.


De a tananyaggal is bőven voltak problémák, mert nem a valós piaci igényekre képzik ki a diákokat, hanem valami egészen másra.


A tanárok tudása, felkészültsége is a legtöbb esetben tragikus.


Az szintén nagyon problémás, hogy MINDENT meg akarnak tanítani, de végül semmit nem sikerül igazán elsajátítani. "Aki sokat markol, keveset fog".


A legtöbb hirdetett webfejlesztői állásra nem olyan multifunkciós ember kell, aki ért a C#-hoz, Pythonhoz, Windows Formhoz, hálózathoz, számítógépszereléshez, hardverhez, mesterséges intelligenciához, HTML-hez, CSS-hez, Javascripthez, Ajaxhoz, PHP-hoz, NodeJs-hez, Linuxhoz, és még sorolhatnám.


Például mi egy az egyben kihagytuk a Gitet, meg a csapatmunkát, ami talán az egyik legfontosabb skill lett volna. Helyett tanultunk arról, hogyan programozz fel egy Cisco routert, meg hogy mikből áll az Ipv6.


És ezek bizony megtörtént események. Ez év nyarán végeztem el ezt a képzést.

2021. dec. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!