Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Amint elérek a weboldal...

Amint elérek a weboldal aljáig, visszább ugrik egy szekciót. Mitől lehet ez? (HTML, CSS, JS)

Figyelt kérdés

Weboldalra szeretném ezt betenni:


[link]


Működik is meg minden, viszont a lap alján még van egy contact form és egy footer, a progress bar-ok alatt.

Olyan navigációs sávot használok egyébként, hogy amint rányomok egy gombra, legörget automatikusan az adott szekcióhoz.


Amikor ideérek a progress bar-hoz, jó az animáció meg mindent, de amint túlgörgetek, megint visszadob a progress bar címéhez.


Azt észrevettem, hogy a JS kód alján ha a 2000-t átírom mondjuk 20000-re, akkor annyival később indul el az animáció (ez oké is), viszont annál később ugrik vissza a contact form-ról fel a progress bar elejére is a kép.


Mitől lehet ez? Van ötletetek? Ha az egész animációs dolgot kiveszem, akkor minden rendben van, tehát szerintem nem a html vagy a css a gond az én részemről, hanem a fent látható JS talán..?



2021. dec. 30. 19:12
 1/2 A kérdező kommentje:
Illetve azt elfelejtettem említeni, hogy a probléma csak mobilos nézetben áll fenn.
2021. dec. 30. 19:56
 2/2 anonim ***** válasza:

Bár még nem értek a JS-hez, csak nézegetem. Jövő évi projekt a JS tanulás. Szóval szerintem egyértelműen ott van a probléma. Az animációt hozzá kapcsolja a görgetéshez. Mert pl ha a HTML-nél levettem az első Div 1500px magasságát 200 px-re így nincs görgetés, viszont cserébe az animáció sem indul el.


A var offsetTop úgy gondolom megadja ennek a bloknak a felső szélét px-ben.

Ezt egy $(window).scroll követi Szóval ha jól sejtem ez vissza görget a kérdéses blok elejére amit ugye meghatároz az OffsetTop.


Szerintem valahol itt keresgélj.


Vagy a másik, hagyd el a JS-t ezt az animációt és progress bart megcsinálhatod html+css-el is.

2021. dec. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!