Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Más szoftverfejlesztő kollégák...

Más szoftverfejlesztő kollégák is úgy érzik, hogy az idő előrehaladtával arányaiban egyre kevesebb dologhoz értenek? (Bővebben lent...)

Figyelt kérdés

Kb. 5 éve dolgozom programozóként, a munkahelyemen a feladataimat meg tudom oldani, jól is keresek, nincs rám panasz, bár nem is én vagyok a legnagyobb penge a szakmában.

Ha megnyitok egy álláshirdetést, vagy itt olvasgatok néhány kérdést, egyből az az érzésem támad, hogy alig tudok valamit. Annyi mindenhez lehet és gondolom kell is érteni, hogy felsorolni is nehéz: X millió javascript framework, kismillió backend framework bármilyen nyelvhez, Docker, Kubernetes, stb, csak úgy röpködnek tucatjával az ilyen-olyan mozaikszavak, technológiák. Nyilván nem kell ehhez mindhez érteni, de szinte alig tudok úgy megnyitni egy álláshirdetést, hogy ne legyen több olyan dolog a leírásban, amihez nemhogy nem értek, de van hogy még csak nem is hallottam róla.

Értem én, hogy haladni kell a korral, de ha mondjuk a jelenlegi munkám során nem használom ezeket, akkor hogy? Napi 8 órányi munka mellett kinek van még nemhogy ideje, hanem gyomra is otthon ezzel foglalkozni? Vagy ez a gyakorlatban nem számít, nem kell mindenhez érteni, amit az álláshirdetésben írnak? Igazából pályakezdő korom óta ugyanott dolgozok és nincs nagy tapasztalatom, hogy gyakornoki/junior szinttől fölfelé hogy történik egy állásinterjú. Félek attól, hogy pár év és kiesek a szakma fősodrából...



2022. jan. 15. 19:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
A nagy számok törvénye alapján szinte biztos, hogy más is érzi így rajtad kívül.
2022. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%

Nem érzem így, mert az összes komolyabb cégnél technológia független az interjú processz.

Ami adott pozihoz kell, azt felszeded az első pár hétben, vagy már felmondási idő alatt akár.

2022. jan. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%

"Félek attól, hogy pár év és kiesek a szakma fősodrából..."


Nem érdemes félned, mert amitől tartasz,az már megtörtént.

2022. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán, állandóan tetves dokumentálatlan frameworköket reverse engineerelek, szóval kb úgy vagyok vale, hogy ezek után csukott szemmel megtanulok bármit.
2022. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem, ahogy a kettes irja, a nagy tech cegeknel csak specialis esetben elvaras konkret technologiak ismerete.
2022. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Olyat nem éreztem hogy leragadtam egy szinten, kevés a tudásom stb... azt viszont sokszor eszembe jut hogy miért ezt a szakmát választottam. Jellemzően akkor mikor túlcsordulnak a gondolatok, és beüt a melankólia.

Szeretem, de néha kißaszottul belefáradok. Szívem szerint nyitnék egy éttermet, vagy egy konditermet.

2022. jan. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

És milyen nagy techcégekre igaz ez?

Mint írtam, kb. egy totál átlagos képességű fejlesztőnek tartom magamat, nem olyannak aki számára releváns infó lenne az, hogy mondjuk a Microsoftnál vagy a Googlenél nem várnak kézzelfogható, technikai tudást.

2022. jan. 15. 21:41
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem arról volt szó, hogy nem várnak kézzel fogható technikai tudást, hanem arról, hogy nem várnak technológia-specifikus tudást.

Nyilván felmérik az algoritmikus képességeidet, objektum orientált szemléletedet, nem junior szinten a system design tudásodat stb. De arra pl. nem kíváncsiak, hogy Angular vagy React tapasztalatod van, ismered-e a Java 8 stream API-t vagy a Boost library-t, stb. Eleve általad választott nyelven interjúzhatsz (bár a frontend interjúk jellemzően kivételek, de ott is csak vanilla JS kell)

És nem csak Google szintű cégekre jellemző ez, hanem mondjuk egy kis Vacuumlabs-ra is.

2022. jan. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hangsúlyozom, hogy nem akarlak megbántani, úgy mondom, hogy szerintem itt van elásva a kutya: "Napi 8 órányi munka mellett kinek van még nemhogy ideje, hanem gyomra is otthon ezzel foglalkozni?"


Akit a szakmában ismerek, az rendszerint sokkal többet tesz bele napi 8 óránál (s túlnyomó részben azt sem úgy éli meg, hogy gyomor kell neki hozzá), épp azért, mert neki is fejlődni, tanulni kell folyamatosan, hogy lépést tudjon tartani a szakmával (magam is hasonlóan vagyok ezzel, épp csak kutatói pályán (s - megőrzendő a közszférától való függetlenségemet - részidőben azért fejlesztek is).


Ha úgy éled meg, ahogy írod, nem biztos, hogy jó pályát választottál, s könnyen lehet, hogy pillanatnyilag "csupán" szerencsés helyzetben vagy, hogy - egyelőre - elég, amit tudsz (amire meglehet, hogy rásegít az emberhiány is).


De nem kizárt, hogy én látom helytelenül a dolgot és akkor majd valaki jól kijavít.

2022. jan. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
32%
Napi min. +1 óra tanulás hétköznap délután, és egy szombat vagy vasárnap kb. 4-6 óra. Nekem ez a titka annak, hogy ne maradjak le, hanem fejlődjek. Ha nem tanulsz, akkor még 5 év, és ennyi volt. Lemaradsz.
2022. jan. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!