Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Oké, akkor most mit is érdemes...

Oké, akkor most mit is érdemes tanulni, ha érdekel a programozás?

Figyelt kérdés

Nézem a Youtube videókat, az oktatóintézmények honlapját - és már azt érzem, hogy elvesztem az információk sokaságában. Gyakorlatilag azt látom, hogy minden képző mást hirdet. Más időtartam, más fontossági sorrend, más modulok...

Tudna valaki segíteni eligazodni, aki benne van ebben a témában?

Például HTML és CSS mindenképpen szükséges, és azzal érdemes kezdeni? Vagy előbb egy általános célú programozási nyelvet (Python)? PHP kell vagy nem? Valahol a PHP-val kezdik az oktatást, valahol nincs is benne a tananyagban. A Javascript szükséges minden területen?

Mivel kezdjem először?


Egyáltalán frontend? Vagy back-end? Melyikkel lehet könnyebben elhelyezkedni az elején? Melyik irányt tanuljam ki?


Melyik iskola ad valódi tudást és melyik tud valóban segíteni az elhelyezkedésben?


Segítsetek légyszíves, mert nem akarok úgy több százezer forintot kiadni, hogy bizonytalan a képzés hasznossága illetve az elhelyezkedés.



#nyelv #bootcamp #programozási nyelv #programozás kezdés
2022. jan. 17. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem kezdj a Pythonnal.
2022. jan. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

először is választanod kell, hogy mit is szeretnél csinálni később

tehát ha a webfejlesztés érdekel, akkor teljesen más irányba kell menned mintha mondjuk telefonos appot, vagy játékot szeretnél fejleszteni


nagyon sok az átfedés, de sok eltérés is van


HTML és CSS leíró nyelvek, általában felületek kinézetének meghatározására használják (pl a böngészőben hogyan nézzen ki a weboldal)

én játékfejlesztésnél írtam egy saját feldolgozót ami ebből tud UI-t összerakni, tehát pl a HP csíkot lehet ebben a formában megadni, vagy akár az egész menüt felépíteni benne

XML egy formátum, még ha nem is direktbe HTML-t (és annak szabványait) fogod megismerni, az XML formátummal érdemes megismerkedni, például config fileok-nál vagy hálózati kommunikációnál használható (bár mind2-re van jobb lehetőség)


a javascript főleg böngészőben értendő dolog, frontend része, viszont ha backendnek a node.js-t választod, akkor mind2 oldalon fontos szerepet tölt be


a PHP webfejlesztés backend nyelve, eléggé elterjedt, de webfejlesztésre vannak még jó lehetőségek, mint például a node.js, asp.net (C#), vagy esetleg java

szerintem a PHP kezdésnek nem a legjobb, mert ez a sok $ jeles nyelv kicsit zavaró, katyvasz lehet az elején egy kezdőnek


a backend-frontend kérdésre nincs jó válasz, amelyik jobban érdekel azt tanuld ki, vagy ha mind2-t szeretnéd csinálni, akkor mind2-t


ha backendes vagy, akkor is ismerned kell a frontend alapjait!


én ha ma kezdenék el 0-ról tanulni programozást, akkor maradnék a netes tanulásnál (én sajnos kicsit nehezebb úton tanultam meg az alapokat)

keresnék egy jó könyvet, vagy videó sorozatot ami valóban tartalmas és jól magyaráz

2022. jan. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Menj el egyetemre, utána jobban fogod látni, hogy mit kell tanulni.
2022. jan. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
azóta elindultál?
2022. febr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!