Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Informatika tanár MA szakon...

Informatika tanár MA szakon meg lehet tanulni programozni?

Figyelt kérdés
Mennyire piacképes az informatika tanár szak abban az esetben, ha a munkaerőpiacon szeretnék dolgozni? Esetleg plusz képzéssel tudom pótolni a kíván kompetenciákat?

2022. febr. 1. 16:23
1 2 3
 11/30 Szirty ***** válasza:
75%

"Az a helyzet, hogy nekik nem programozni kell tudniuk magas színvonalon, hanem ismereteket átadni."


Van aki tudja, van aki tanítja.

2022. jún. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
72%
Hányszor akarod még kiemelni?
2022. jún. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
7: Azért a körülményekben is van külömbség. Ma egy komolyabb IDE a s_gged is kinyalja mindenféle frameworkokkel kiegészítve, 1990-ben ehhez képest tényleg nulláról kellett "gazdálkodnod".
2022. jún. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
95%

"Mennyire piacképes az informatika tanár szak abban az esetben, ha a munkaerőpiacon szeretnék dolgozni?"


-Nekem van infoprmatikatanár MA diplomám, és a válasz az, hogy ezzel a diplomával máshol nem tusz elhelyezkedni, mert ahhoz kevés. Kb. az emelt érettségi szintjéig tanulsz meg programozni, de ha nem ötös a diplomád, akkor ez sem garantált ;) Ha amúgy más úton megtanulsz programozni, akkor arra jó lehet, hogy behívjanak egyáltalán interjúra, ha elvárás a szakirányú diploma.


>Esetleg plusz képzéssel tudom pótolni a kíván kompetenciákat?

-Persze, már akár a YouTube-on is rengeteg jó sorozat van mindenféle témában, pénzért meg tanfolyamokat is vehetsz (IRL és online is).


Ha nem cél a tanárság, nem ajánlom az informatikatanárMA-t, mert csomó kurzusod lesz, ami csak rabolja az idődet. Beleértve az összes pedagógia kurzust, meg azokat az informatikai kurzusokat, ami neked túl alap vagy az oktató alkalmatlan az oktatásra vagy a témának köze nincs munkahelyi feladatokhoz, pl. teknőcgrafika magasfokon vagy a prolog programnyelv, amin megizzad az agyad, mire megérted, de valós problémákra nem jó, mert rekurzív bejárást használ a háttérben, ami faktoriáis futásidejű összetett problémáknál soha nem fog végezni.


Ha egy népszerű bootcampet választasz, ott a piaci mechanizmusok már kiszelektálták az alkalmatlan oktatókat és témákat. Pénzbe kerül, de a korábbi munkába állással megtérül.

2022. jún. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 NTBS ***** válasza:
100%
Egy szintig igen.
2022. júl. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek senior architectet matek-infó szakos főiskolai (! Még csak nem is egyetemi!) diplomával. Igaz, van senior data scientist kollégám is filozófus diplomával…


Attól függ, mire akarsz szakosodni. Például frontend fejlesztőnek bármikor kiképzed magad tök ingyen youtube-ról, jobban, mintha egyetemen tanítanák. De Java fejlesztőnek is ugyanúgy. Vannak erre online kurzusok és platformok, jó könyvek, profi certifikációk.

2022. okt. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Programozni egy MA szakon se lehet megtanulni, csak az alapokat kapod meg

Progmat vagy progterv szakon van magasabb szintű programozás oktatás, de ott is sok a saláta anyag

2022. okt. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen felsőoktatási szakon sem tanulsz meg piackéoesen programozni, a proginfó, mérnökinfó szakokon is csak za alapokat sajátítod el, mellette le kell ülnöd magad programozni, tanulni az iskolai tananyagon túl.


Amúgy nem mindegy mit értesz informatikatanár MA alatt. Ha az osztatlant, ott simán van annyi programozós tárgy, mint proginfón, sőt anno több is volt, ha viszont a kiegészítő tanári szakot érted alatta, ha más alapszakról csinálsz infótanár mesterképzést, akkor az kevesebb lesz.

2022. nov. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

14

"Kb. az emelt érettségi szintjéig tanulsz meg programozni"


Te nem tudom hol tanultál, de nekünk anno informatikatanár szakon volt 4 félév Programozás heti 6, később 4 órában, volt belőle szigorlat is. Volt külön C++ programotás (az alaptárgyon akkor Pascal + Delphi volt), emellett a nummat gyak része Matlab programozás volt, az MI gyak része Lisp, volt 1 kötelező félév Assembly, és volt egy rakás választható programozás tárgy, pl. PHP, Java, Javascript, C# nyelveken. Meg persze volt jópár kötelező adatbázisos tárgy, szigorlattal a végén, számítógéphálózatok némi C programozással, operációs rendszerek shell programozással.


Igazából én nem végeztem el, mert angollal párosítottam, ami nekem nehéz volt, így átmentem programtervező informatikus BSc-re, amit elvégeztem, de az informatikatanár szak informatikai tárgyakból bővebb volt mint a proginfó.

2022. nov. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

#19 ELTE IK, de két év alatt, másoddiplomaként.


Az "emelt érettségi szinten" azt kissé pontosítanám, mert ha elmegy az ember emelt érettségi bizottságba, akkor minden dolgozatot ki kell tudnia javítani, függetlenül attól, hogy azt pythonban, javaban, C#-ban írta meg a diák, tehát mindenhez értenie kell egy kicsit. Ezt (az akkor érvényes érettségi programnyelveken) megtanultuk, de az "aki sokat markol, keveset fog" elv miatt semmi többet. Az eladható tudáshoz az kell, hogy egy nyelvből tudjál ennél sokkal többet. A fő csapásirány a Pascal/Lazarus volt, az algoritmikus képzés erős volt (rekurziók, keresőfák, rendezések, stb.) de az OOP csak minimálisan, és a többi programnyelv is csak minimálisan, tehát elvárás volt, hogy mindegyiken meg tudd írni a "programozási tételek" nevű elemi algoritmusokat (kb. bevitel-ciklus-kivitel), aztán annyi. Hogy pl. az a "public static void main" miért van ott az elején, azt az akkori tudásommal nem tudtam volna elmagyarázni egy tanulónak, mert én sem tudtam, csak annyit, hogy az "nyelvi sajátosság, oda kell írni, hogy működjön". Olyanokról meg nem is hallottam, hogy pl. absztrakt metódus, funkcionális interfész, lambda-operátor, tehát ha nem egy érettségi dolgozatot, hanem egy szoftverfejlesztő által írt kódot kellett volna nem is megírni, csak értelmezni, hogy mi az és mit csinál, az már nem ment volna. Ez nem is baj, ha az ember arra akarja használni a diplomáját, amire való, tehát informatika tanítására. (Pontosabban a szakképzésben azóta már emelkedett annyit a követeményrendszer, hogy arra is kevés - talán ha osztatlanon végez valaki öt-hat év alatt, az nem)

2022. nov. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!