Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Könnyû nyelv a Java?

Könnyû nyelv a Java?

Figyelt kérdés

Ha igen, mennyire? Könnyebb, mint a JavaScript? Vagy nehezebb? Miért érdemes megtanulni ezt a nyelvet és miért nem?


Válaszaitokat köszönöm szépen!



2022. febr. 2. 07:24
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a Java nem kifejezetten nehéz nyelv.

A JavaScript talán azért könnyebb, hogy lazábban kezeli a típuseltéréseket, de ez viszont hibaforrás is lehet.

Illetve Javaban elég sok boilerplate kódot kell írni, emellett sokkal szigorúbban kezeli a szintaktikai elemek hiányát. Ha Javaban lehagy egy pontosvesszőt, kíméletlenül a körmödre csap, ha JS-ben lehagysz egyet, kit érdekel...


A Java előnye a típusbiztonság, és az, hogy elég konzervatív nyelv, tehát ritkán kerülnek be újdonságok, azok sem hoznak túl nagy változást.

A JS sokkal gyorsabban fejlődik, változik.


Szerintem a Java nagyjából egyetlen előnye a platformfüggetlenség. Nem kell új nyelvet tanulnod, ha mondjuk Androidra szeretnél alkalmazásokat készíteni.

Én Linuxon szoktam Java programokat írni, elviszem a Windows-os céges gépemre, és simán futtatom ott is.

2022. febr. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző is írta az az előnye/nehézsége ami az előnye is. Ha két booleant akarsz összeadni, szól érte a compiler, javascript esetében pedig lenyeli a nyelv a problémát. Az erős típusbiztonság miatt kaphatsz szintaktikai hibaüzenetet, ami egyben el is tudja kapni a kódodban lévő hibák nagy százalékát.


Nincs tökéletes nyelv, nyilván mindegyik erős a maga módján (az egzotikus nyelveket leszámítva persze; Brainfuck, Trumpscript, stb...), más esetben jó választás.

2022. febr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Még annyi, hogy a Java-t könnyen át lehet konvertálni EXE-be? Valamint milyen programokat lehet vele csinálni?
2022. febr. 2. 08:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Java compiler végeredménye egy vagy több .class fájl lesz, amit .jar fájlba csomagolva lehet terjeszteni. Azon a gépen, ahol futtatni szeretnéd, szükség lesz a Java runtime environment-re.

Vannak programok, amik jar-ból exe-t csinálnak, pl. a Launch4j.

2022. febr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a java a tökéletes nyelv tanulás elkezdéséhez, mert megfelelően eltudsz mélyülni a programozásban, de nem visz be túlságosan az erdőben.


Persze ennél a javascript például sokkal látványosabb az elején, de programozói tudással neki állva is néha fáj a fejem, mert hiányzik belőle az iránymutatás, hogy mit hogyan kéne csinálnod. Túlságosan megengedő, ami egy kezdőnek nem feltétlenűl jó, mert ha nem kényszeríti ki belőled, hogy tudd az alap koncepciókat akkor soha sem tanulod meg.


Szóval talán a java az egyik legjobb kezdő nyelv.


... de szerintem az a legoptimálisabb ha valaki kb 5-10 nyelven alkot valamit mire eldönti mit akar magával kezdeni, mert érdemes egy alap perspektívát nyerni, hogy pontosan milyen is a programozás és melyik része érdekel.


Lényegében mindegy mivel kezded el, mert amúgy is sok dolgon át kell rágnod magad, mire lesz akármi belőled.

2022. febr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 5.!

Köszönöm szépen, én már kipróbáltam a BAT-ot, a Pythont, és jelenleg JavaScript, HTML, és CSS nyelven programozok. Csak azért kérdeztem meg a JAVA-t, mert láttam, hogy rengeteg helyen örülnek neki, ha azt is ismerem, ezért is gondoltam, hogy elkezdem tanulni.

2022. febr. 6. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!