Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 2022-ben milyen programozási...

2022-ben milyen programozási nyelvet lenne érdemes elsajátítani?

Figyelt kérdés

Jelenleg 23 éves vagyok, és közgázhallgató. Szeretnék megtanulni programozni, és talán majd ezzel is foglalkozni. Az egyetemen nem válatnék szakot ezmiatt, szeretnék közgáz diplomát szerezni.


Önerőből milyen programozási nyelvet tanuljak. Én a html-re és a CSS-re gondoltam. Ezekre van kereslet a munkaerőpiacon?

Van itt esetleg olyan, aki egyedül tanult meg programozni? Tudom, hogy évekbe telik. De mégis mennyi az az idő, amíg lesz valami fogalmam arról, hogy mi is az a programozás? ... ez elég különös megfogalmazás volt lol.


Tippek, hogy hogyan álljak hozzá? Esetleg ajánlotok könyveket?



2022. jan. 26. 14:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
18%
Backendnek Java, PHP ami nagyon megy, bár utóbbit én kikopni látom. Frontendnek pedig Angular, Node.js ami nagyon megy, bár mintha a React is jönne fel.
2022. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
74%

A HTML és CSS nem programozási nyelv, hanem leíró nyelvek.

csak HTML CSS önmagában elég kevésre képes, nem sokra viszed vele. Ha mellé rakod még a Javascriptet, akkor már kicsit komplexebb oldalt tudsz összerakni. Viszont ha frontenddel akarsz foglalkozni, akkor a HTML CSS JS mellé ajánlott egy piacképes keretrendszer:

- Vue

- Angular

- React


A 3 közül valamelyik, ezzel már elmehetsz frontend fejlesztőnek akinek piacképes tudása van. Bár ezek mellett érdemes ismerned még pl a bootstrapet, meg pár frontend oldali dolgot.


A helyedben a w3schoolon kezdeném a HTML, CSS, JS, Bootstrap alapokat, aztán utána járnék technológiáknak.

A frontend keretrendszerek közül a Vue-t mondják legkönnyebbnek, talán azzal érdemes kezdened.

2022. jan. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
65%

#1:

PHP kopni? pont, hogy az utóbbi években fejlődik elég jól

attól, mert manapság már pythonban, js-ben is lehet backendet fejleszteni még mindig a PHP a leggyakrabban használt nyelv és talán a legjobb is, hisz azt erre fejlesztik

persze cél függő valójában melyik backend a legideálisabb egy adott feladatra

2022. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
49%
Ahhoz, hogy megértsd a programozás alapjait én kezdetnek a Pythont ajánlanám.
2022. jan. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ mit akarsz csinálni? Milyen terület érdekel, mire van affinitásod. Jelenleg közel 9000 féle programozási nyelvet tartanak számon. Ezek közül aktív használatban van néhány 100 nyelv. És nem véletlenül van ennyi, mert mindegyik másban erős. Másra jó. Esetleg ha alapból közgázos vagy és ez is érdekel akár ebben az irányban is maradhatsz, és vannak (főleg külföldön) kutatóintézetek, elemző intézetek ahol adatelemzéssel, adatfeldolgozással, közgazdaságtani modellezéssel foglalkoznak. Itt elég sok (az itteni válaszadók számára) egzotiks nyelvet használnak. Ezek általában a C-nek valamilyen "leánykái" azaz a C-n alapulnak. Esetleg valamelyik kifejezetten adatfeldolgozó nyelv (SAS de jön fel az R-is ezen a téren). Ha ilyen irány is szóbajöhet akkor első sorban a C és az R amit érdemes elsőként megnézni.
2022. jan. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
8%

7: A 9000 nyelvet pont nem kellett volna említeni.

Ezek legalább 99 %-a használhatatlan selejt vagy hobbi célú fejlesztés, kisérlet.


Valójában kb. 30 nyelv viszi el a fejlesztők 99 %-át. Ezekből is van úgy tíz, ami csak vállalati standard-et követ, nem valós igényt.


Ha a kérdező egyszeri nyelvre akar beruházni, akkor a legjobb számára a pascal, mert tanulónyelvként lett kifejlesztve, standardizált, típusos nyelv, a fordítója ingyenes és keresztplatformos.

Bármi mással csak szopni fog.

A python egy lassú, szaros szkriptnyelv, a JS még rosszabb, a php ugyanez pepitában. Amivel bármit fejleszthet és bármerre elléphet, az a pascal. Multiparadigmás, gyorsan tanulható, OOP-je remek, natív fordít, nem kell mellé futtató környezet, keretrendszer, böngészde, meg kiskutya picsája.

2022. jan. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
75%
6-os mint laikus kérdezem, ha igaz amit írsz, akkor miért oktat az összes komolyabb egyetem Pascal helyett Python-t? Nem csak ilyen ELTE és hasonló noname egyetemek, hanem egy MIT is pl.
2022. jan. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
95%
7.: Mert amikor 30 évvel ezelőtt tanulta a szakmát még a Pascal volt a divatos oktató nyelv. Csakhát, közben eltelt 30 év... A Python kezdőknek jó, interpretál, könnyen tanulható. Az tény, hogy vannak hibái, de ezt kezdők nem az első pár hétben fogják kiismerni. Az alapfilozófiája nem rossz. Az, hogy ma mindent(is) Pythonban írnak az egy másik kérdés. Majd ráébrednek a hölgyek/urak a Python hibáira. De mindegyik megtalálja majd a maga helyét.
2022. jan. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
0%

" ha igaz amit írsz, akkor miért oktat az összes komolyabb egyetem Pascal helyett Python-t? Nem csak ilyen ELTE és hasonló noname egyetemek, hanem egy MIT is pl."


Azért, mert a hülyékhez igazodnak.

Nem viccelek, tényleg.

2022. jan. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
85%
Az MIT a hülyékhez igazodik?
2022. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!