Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Online kurzus vagy más oktatóa...

Online kurzus vagy más oktatóanyag, ami segít megérteni az alkalmazott matematika témaköreit és mélyebb statisztikai ismereteket ad (data science/machine learning a cél)?

Figyelt kérdés
Volt egy éves datacamp előfizetésem, elvégeztem a Google data analytics kurzust, tanultam az egyetemen némi matematikát (mérnökinformatikusnak tanulok, vettem fel alkalmazott matematika mesterszakról is tárgyakat), de ennél mélyebben érdekelne a téma, annak is inkább az a része, ami az adattudomány elméleti oldala és a machine learning matematikai alapja. Mindenhol azt mutatják, hogy mit hogyan kell csinálni, ez tök jó, de engem ez nem érdekel anélkül, hogy tudnám a mögötte lévő mélyebb elméletet, izgalmas algoritmusokat, modelleket, apróságokat.
2022. febr. 6. 22:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
46%
Csinalj egy AI vagy Data Science MSc-t, ha ezzel akarsz majd foglalkozni, akkor ugyis kelleni fog.
2022. febr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Nem érzem úgy, hogy bármelyik egyetemi képzés eleget ad önmagában és kellően arra fókuszál, ami engem érdekelne. Ellenben akadályoz a főállású munkavállalásban. Van már részben a szakmába vágó mesterszakos végzettségem (az alapszakom viszont társtud., azért jöttem infóra pluszban), nincs kedvem még egy alap vagy mesterszakkal szivatni magam, mert számomra fölösleges, főleg hogy már saját zsebből fizetem a tandíjam.


Doktori tervben van, de azt nem most terveztem, hanem némi karrier után.

2022. febr. 6. 22:49
 3/28 anonim ***** válasza:
40%

Ez azon kevés területek egyike, ahova kell az MSc/PhD (már ha komolyabb cégnél akarsz majd dolgozni).

Van rengeteg online képzés, ami teljesen rugalmas és simán lehet főállás mellett csinálni.

Noname egyetemektől kezdve HSE-n és University of Liverpool-on keresztül olyanokig, mint UC Berkeley vagy Imperial College London.

Ha csak hobbi szinten érdekel, akkor meg van millió online kurzus, ha ráguglizol pl. "mathematics for data science" kulcsszavakra.

2022. febr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Akkor leírom újra: van szakirányú mesterszakos végzettségem. A papír mellé "csak" mélyebb tudást, megértést szeretnék, praktikus, hasznos anyagokat, szakmai érdekességeket, nem olyanokat, amikkel eddig traktáltak. Nem fogok elvégezni még egy egyetemi képzést, van már elég rálátásom, hogy tudjam, nekem már nem éri meg egy újabb papír. Az már van elég... 🤦
2022. febr. 6. 23:42
 5/28 anonim ***** válasza:
26%
Akkor mi a problémád az rengeteg Udemy, Coursera, Codeacademy, edX, Khan Academy stb. anyaggal? Egyik sem megfelelő számodra? Miért nem?
2022. febr. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

5

Nem mondtam, hogy nem megfelelő, csak szelektálni szeretnék, ezért vagyok kíváncsi arra, hátha valaki ismer és tud ajánlani ilyen anyagokat, kurzusokat, amikkel van tapasztalata. :) Amiket eddig csináltam, azok inkább a kódra összpontosítottak és a gyakorlatra, kevés elméleti magyarázattal és kevésbé hangsúlyos matematikai fókusszal, ezért bíztam benne, hogy aki jártas ezen a területen, az tud az igényeimnek megfelelően ajánlani valamit, amit hasznosnak ítélt.

2022. febr. 7. 00:03
 7/28 anonim ***** válasza:
36%
Régóta próbálok itt data science-ről érdeklődni (én még a mesterszak elején járok, jóval mögötted), de az a tapasztalatom, hogy esélytelen. Érdemes kollégákat keresni külföldi fórumokon, Quora-n akár, mert az itteni "programozó közösség" szerintem 90%-ban nem is programozókból áll. Félelmetes milyen szinten fennakadnak apróságokon, szakmailag hasznosat azonban itt még nem olvastam. Komolyan javaslom, hogy ha erről akarsz beszélgetni, ne erre az oldalra gyere :(
2022. febr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

7

Köszi szépen. Sajnos tapasztalom... :/

2022. febr. 7. 10:18
 9/28 anonim ***** válasza:
0%
A matematikához nem vezet királyi út.
2022. febr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%
A matematika a kulcs és az ajtó a tudományokhoz.“
2022. febr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!