Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdasági szak után át...

Közgazdasági szak után át tudom magam képezni data science területre?

Figyelt kérdés

Jelenleg alkalmazott közgazdaságtan szakra járok, imádom a statisztika/adatelemzés részét a szaknak, viszont őszintén szólva nem látom, hogy hol lenne szükség kifejezetten AK-n végzett emberekre a munkaerőpiacon.


AK-s módszertani alapokkal (analízis, valszám, lineáris algebra, statisztika, ökonometria) át tudnám magam képezni data scientistnek, ha úgy hozná a jövő, vagy esélytelen?



2021. nov. 22. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ez csak a szorgalmadon múlik
2021. nov. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Van pár haverom pályakezdő data sciences poziban, és egy bankos srác kivételével a többiek szerintem semmi olyat nem csinálnak, amit Te nem tudnál megoldani 1-2-3 hónap betanulás után.
2021. nov. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj pythont meg sql-t, az kelleni fog.
2021. nov. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van a worldquant universitynek egy ingyenes data science programja, par honapos, azt szerintem csinald meg. Es persze python, r es sql.
2022. aug. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Data Scientist ***** válasza:
Jelentkezz az elte survey statisztika szakra vagy a biztosítási és pénzügymatematika mesterszakra. Vagy külföldön keress data science vagy statisztika mesterszakot.
2022. szept. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!