Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Rendszergazdabol atkepezni...

Rendszergazdabol atkepezni magam programozóvá milyen nyelveket erdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Hello üzemmérnökinformatikus szakon vagyok hallgató es jelenleg az egyetemi szakmai gyakorlatom alatt rendszergazdai feladatokat latok el de ha vegeztem szeretnek kifogni egy jó fejlesztői állást is.


Na most milyen nyelveket erdemes ehhez tanulni

Ami az egyetemen eddig volt nekunk

C++

Java(swing es mobilprog)

Webprogramozas(bootsrap es adatbazisozas phpvel)

C#

Mysql

Pl/sql


2022. febr. 13. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Amelyiket csak szeretnéd.
2022. febr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Én javaslom a Javat és a Pythont.
2022. febr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Python legyen az első, utána jöhet egy C típusú nyelv és/vagy a Java(script)
2022. febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

" üzemmérnökinformatikus szakon vagyok "


Akkor tudnod kéne a kérdésedre a választ.

2022. febr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Elsőként magyarul érdemes megtanulni. Utána angolul. Ezek után ha valóban odajársz akkor el kéne olvasd a mintatantervet, mert abban egy rakás dolog szerepel. Utána meg ha ezt választottad akkor egy rakás dolgot a fentiekből tanulni is fogsz/vagy kellett volna. Oda kéne fiygelni.
2022. febr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Nem nyelvet kell megtanulni, hanem programozni. A nyelv csak egy eszköz. Ha már tudsz algoritmikusan gondolkodni, és nem okoz gondot a specifikáció alapján a szoftvert megtervezni és lekódolni, onnantól egy újabb nyelv elsajátítása minimális időbefektetés.

Szóval a válaszom: tanuláshoz azt érdemes használni, amelyiket te kellemesnek érzed.

2022. febr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
6: Részben igaz, de nem árt eldönteni, mivel akar foglalkozni majd, mert nagyon nem mindegy, mit szeretne fejleszteni. DSP hangfeldolgozásnál szinte kizárólag a c++ van mint lehetőség, a java és társai szóba sem jöhet. Stb...
2022. febr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!