Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A gazdaságinformatikus szaknak...

A gazdaságinformatikus szaknak mi értelme van?

Figyelt kérdés

Szinte alig van ott it oktatás es nekem az jön le h inkabb konyveloket es egyeb gazdasagi szakembereket kepeznek egy ismerősöm elmeselese alapjan es amit ott tanulnak azok is nagyon alap dolgok

Azert egy mérnökinformatikus/üzemmérnök informatikus szakon jobban belemennek a dokgokba



Megjegyzés tudom h az egyetemen csak alapoznak és rendesen programozni autodidakta módon vagy a munkahelyen fog megtanulni az ember de azert nem mindegy szerintem milyen alapot kap/tanul az ember


2022. febr. 22. 13:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%

Feltételezem azért, mert az informatika egy "bűvös hívószó", minden tudományterületre beette magát, ezért az egyetemek - akik fejkvótából élnek - úgy próbálnak minél több diákot csábítani, hogy szakpárokat alkotnak.

E miatt jött létre a bioinformatika, a mérnők-fizikus vagy például az automatizálási mérnök (aki elsajátít egy kis gépész- és egy kis villamosmérnöki tudást is).

A gazdaságinformatikusokat pénzügyi területen - legyen az egy bank, hitelintézet, biztosító vagy akár az adóhatóság - lehet "bevetni", ahol szükség van informatikai és pénzügyi/közgazdasági ismeretekre is.

2022. febr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 elistvan ***** válasza:
90%
Pontosan, ugyanez kb az Informatikus könyvtáros ami 90%-ban könyvtárost takar aki ért az informatikához. Tehát a kérdésre visszakanyarodva olyan gazdasági szakember aki az informatikában is otthon van. (Nem mérnöki szinten.)
2022. febr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%
A gazdaságinformatikus nem programozó, nem is általános rendszergazda, hanem az informatikát a gazdasági és pénzügyi területen alkalmazni képes szakember. Válallatirányítási rendszerek és vállati folyamatszervezés két tipikus terület, amivel foglalkoznak. Programozni is képes lehet, de jellemzően nem programozik, ő nem leprogramozza két szám összeadását, hanem megmondja a programozónak, hogy ezt a két számot össze kell adni, mert tudj hogy ezeket össze kell adni és nem kivonna, szorozni vagy osztani.
2022. febr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy business analyst képző szeretne lenni. Nem lenne rossz az irány, csak a junior business analyst egy oximoron. Meg itthon amúgy sem hasít annyira ez a vonal.


Így meg az történik, hogy a mit lehet ezzel a végzettséggel kezdeni kérdés visszatérő elem több fórumon is. Általában elmennek az emberek egy kézzelfoghatóbb msc-re utána. Régi osztálytársam számvitel msc-re ment gazdinfó bsc után.

2022. febr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%

"Megjegyzés tudom h az egyetemen csak alapoznak és rendesen programozni autodidakta módon vagy a munkahelyen fog megtanulni az ember"


Ez éppen fordítva van. Otthon csak alapozgatsz, rendesen programozni az egyetemen fogsz megtanulni, vagy ha béna vagy, akkor még ott se.

2022. febr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%
5. Ez szerintem nem igaz pl az egyetemeken nem oktatnak keretrendszereket pl react spring boot stb...
2022. febr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted. Maradjunk is ennyiben.
2022. febr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
75%
7. oké akkor sorolj fel nekem 5 olyan egyetemet ahol oktatnak keretrendszereket(nem muszáj pont azoknak lennie amit mondtam)
2022. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
0%

Jól is néznénk ki, ha az egyetemek ilyen hülyeségekre b.sznák el a drága időt.


Az ilyen szarságokat, amik jonnek-mennek, olyanok, mint a divat, annak kell megtanulnia, aki erre igényt érez.

Az egyetemi oktatónak viszont az a feladata, hogy értékesebb tudást adjon át, hogy konkrétan programozni tanítsa meg a hallgatókat és szerencsére a tobbség pontosan ezt is teszi.

2022. febr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

8: Ha téged ilyenek érdekelnek, akkor el lehet galoppozni a huszonnyolcadik faxfej-képzőhöz, ott bele lehet fizetni a hülyék adóját, és majd ők gondoskodnak róla, hogy majdnem olyan hülyén távozz tőlük, mint ahogy oda megérkeztél.


Az egyetemek profilja más. Ott nem springre meg react ismeretekre élveznek és nyilván nem is ilyen szarok megismerését honorálják a diplomával, hanem az, ennél kicsit fajsúlyosabb tudást.

2022. febr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!