Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A gazdaságinformatikus szaknak...

A gazdaságinformatikus szaknak mi értelme van?

Figyelt kérdés

Szinte alig van ott it oktatás es nekem az jön le h inkabb konyveloket es egyeb gazdasagi szakembereket kepeznek egy ismerősöm elmeselese alapjan es amit ott tanulnak azok is nagyon alap dolgok

Azert egy mérnökinformatikus/üzemmérnök informatikus szakon jobban belemennek a dokgokba



Megjegyzés tudom h az egyetemen csak alapoznak és rendesen programozni autodidakta módon vagy a munkahelyen fog megtanulni az ember de azert nem mindegy szerintem milyen alapot kap/tanul az ember


2022. febr. 22. 13:53
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
77%

"Az ilyen szarokat(keretrendszerek) kéri kb minden munkaadó h tudjon benne használhatóan dolgozni a jelentkezo"


A top cégek közül szinte sehol nem mérnek fel technológia specifikus tudást, eleve általad választott nyelven interjúzol. Max. frontend pozinál kérdeznek vanilla JS-t, de framework/library ott sincs.

Persze ettől még valóban fszságokat írkál a 0%-os válaszoló, mint minden kérdéshez.

2022. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

Az egyetemeknek nem lehet céljuk, hogy függőséget alakítsanak ki. Már pedig ezek a szarok, ezek a keretrendszerek, ezt teszik. Az IT karokon szükségszerűen oktatnak adatbázis kezelést, gyakorlati programozást, amihez kell egy minimum, ami segíti a megértést, támogatja az elmélet könnyebb befogadását, a fejlődést. Ez a minimum általában a C, a JAVA, mellé némi korítés, ez, az. De olyan faxságokat számonkérni egyetemeken, mint amit ti hangoztattok, egyenesen rémisztő.

Ott a flash. Ami nagy karriert futott, mára meg szépen kihalt. És van még ilyen sok, na meg, lesz is.

Az a kérdésem, szerintetek az egyetemi profoknak mikor kellene rácsatlakozni a legújabb baromságokra, amiket ti igényeltek? Mikortól kellett volna azt mondani x progresszornak, hogy a JS na, az a szent grál és holnaptól enélkül egy tapodtat sem?

És ha a JS holnap, egy év múlva, kettő múlva megy a levesbe, mert jön más, akkor mi lesz? Akkor mit fogtok mondani az addig tanultakra és elsősorban x profra?

2022. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
És pont erről beszélt Orosz tanár úr is, hogy megy az előadók irányába a nyomásgyakorlás az ipar egynyári, hamar meggazdagodni vágyó seggfejei felől, meg a zömében földhülye hallgatóság felől és elkezdi egy-két oktató behordani a saját hülyeségét, csak azért, hogy ki ne rugják, a többi meg követi. Aztán az a dolog vége, hogy a farok csóválja a kutyát. Igen, mondom: a farok.
2022. febr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
82%
Azért alapvetően jogos igény, hogy az elméleti képzés mellett valami kézzelfoghatót is kapjanak a hallgatók. Kevesen fognak egyetem után FSM témában kutatni, inkább valami haszontalan appot szerelnek évekig. Szóval szerintem egy 70%-30% vagy 60%-40%, elmélet-naprakész gyakorlat reális elvárás.
2022. febr. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
86%

Azért sajnálom hogy a másfél pipás válaszoló nem tudja moderáltabban megfogalmazni a mondanivalóját, mert nagyrészt igaza van.


Az egyetemnek NEM az a célja, hogy szakképzett robotokat gyártsanak. Hanem az, hogy átfogó képet adjanak egy tudományos (vagy művészeti) területről.


Ha valaki kifejezetten java backend fejlesztő akar lenni, arra ott van az udemy meg különböző bootcampek.


Az egyetemeknek publikus a tanterve, mindenki tudhatja mire vállalkozik, amikor jelentkezik.

2022. febr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Hintalow ***** válasza:
88%

Öcsèm ezt vègezte, már a diplomamunka/szakmai gyakorlat alatt lecsaptak rá (mondjuk nem is fèlválról csinálta)

Szóval valamire csak jó lehet 😃

2022. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
60%
#26 Példamutató, hasznos comment, lájkoltam. 😊
2022. febr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
66%

Engem pár napja talált meg egy HR-es linkedinen és egy project managgeri állásajánlatra szerette volna felhívni a figyelmemet, ahol azt írták, hogy bármilyen IT szakirányú diploma jó, de a gazdinfót preferálják.


Szerintem ez jól leírja a helyzetet.


Egy olyan embert képeznek, aminek több köze van a business/HR-hez, de rálátása van az informatikára, így képes mondjuk programozó csapatot vezetni.


Szerintem ez az alapötlet mögötte, de amúgy ezzel is simán lehet programozónak menni, de leginkább olyan helyekre ahova amúgy sem feltétlenül kell diploma vagy az csak formalitás.

2022. febr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!